Вітренко заявив, що видобутий в Україні газ не експортується за кордон

15 лютого 2021, 01:42

Виконуючий обов’язки міністра енергетики України Юрій Вітренко заявив, що видобутий у країні газ йде на потреби населення й не експортується за кордон.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Ті, хто розбирається, знають, що ми видобуваємо та відпускаємо приблизно стільки ж товарного газу, скільки споживає населення як напряму, так і через теплокомуненерго, централізоване опалення. Потрібно ще врахувати тариф на передачу. Але в принципі в будь-якому випадку собівартість набагато менша, ніж ринкова ціна", - повідомив Вітренко.

Відео дня

У той же час, він відзначив неможливість продавати українцям газ за собівартістю, так як через це впадуть надходження до бюджету та скоротяться субсидії.

"Собівартість, умовно, 2,6 гривні, чому б не продавати по 2,6 гривні, а навіщо продавати по 6,99? Пояснюю. Тому що багато людей не можуть платити навіть по 2,6 гривні. Тому що є пенсіонери, інваліди, є багато людей, які отримують субсидію. І ці субсидії потрібно з чого платити", - заявив Вітренко.

Нагадаємо, що 1 серпня минулого року Україна відкрила ринок газу для населення, але 18 січня, на тлі протестів в регіонах, Кабмін прийняв постанову, якою з 1 лютого встановлюється гранична ціна на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр (з урахуванням податку на додану вартість та плати за транспортування магістральними газопроводами) — в середньому на 30% нижче січневої ціни. Згідно з рішенням уряду, ця ціна буде діяти до 31 березня. 27 січня Кабмін розширив дію постанови про встановлення граничної ціни на природний газ на об'єднання власників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Крім того, Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, схвалила зниження тарифів на розподіл газу для низки облгазів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X