Порушили принципи корпоративного управління. У Держдепі США прокоментували перестановки в Нафтогазі
Повага до корпоративного управління важлива для підтримки впевненості в прихильності України реформам.
Про це написав у Twitter речник Державного департаменту США Нед Прайс.
«Повага до корпоративного управління, прозорості та добросовісності при призначенні персоналу в енергетичному секторі - будь то урядові чи державні підприємства — є ключем до підтримання впевненості у прихильності України реформам», — зазначив він.
28 квітня Кабінет Міністрів звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління Нафтогазу. Замість нього цю посаду обійняв в.о. голови Міненерго Юрій Вітренко, який раніше був виконавчим директором Нафтогазу. Згідно з розпорядженням уряду, Вітренко призначений головою правління держкомпанії на рік. Коболєв заявив, що дізнався про своє звільнення з новин і заяву про відставку не подавав.
У Нафтогазі його звільнення і тимчасове відсторонення наглядової ради компанії назвали поверненням до ручного управління держкомпаніями.
Днем раніше Коболєв і правління Нафтогазу презентували звіт за минулий рік. Консолідований чистий збиток групи в 2020 році склав 19 млрд грн. Представляючи звіт, Коболєв заявив, що компанія «відштовхнулася від дна і почала генерувати прибуток». За його словами, за підсумками першого кварталу 2021 року Нафтогаз буде прибутковим.
Коболєв очолював Нафтогаз з березня 2014 року. У березні минулого року Кабмін підтримав пропозицію наглядової ради Нафтогазу продовжити повноваження Коболєва на чотири роки — до 22 березня 2024 року.