Витіснити Росію: Конгрес домовився про зняття заборони на експорт нафти з США

16 грудня 2015, 11:00
Лідери Конгресу США досягли компромісу щодо законопроекту, який дозволить продовжити фінансування уряду США, а також зніме заборону на експорт нафти, запроваджений у 1975 році

Про це повідомляє РБК з посиланням на агентство Bloomberg.

За словами спікера Палати представників Пола Райана, голосування по затвердженню плану держвидатків заплановано на четвер, 17 грудня. На державні видатки планується виділити $1,1 трлн.

Відео дня

За зняття заборони на експорт нафти виступали республіканці, яким поступилися демократи в обмін на запропоновані ними заходи в інших сферах.

У свою чергу, демократи розраховують зберегти асигнування на інвестиції в енергетику і заходи по боротьбі зі зміною клімату, пише The Wall Street Journal. Республіканці ж домоглися збереження низки податкових пільг для бізнесу.

Проти зняття ембарго виступав також і президент США Барак Обама.

Рішення про скасування заборони на експорт американської нафти може бути прийнято на тлі різкого зниження нафтових цін. 14 грудня нафта опускалася нижче $37, досягнувши мінімальних значень з грудня 2008 року.

Як заявив член палати представників від Техасу Джо Бартон, США «володіють кращими технологіями, кращої нафтою» і витіснять з нафтового ринку Росію, Саудівську Аравію та Іран.

Як передає РБК, історичний максимум запасів нафти в США (490,9 млн барелів) був досягнутий у квітні 2015 року. Зараз американські нафтові запаси становлять 486 млн барелів. На зростання запасів США вплинуло збільшення видобутку сланцевої нафти.

Показати ще новини
Радіо NV
X