Виробники хліба спрогнозували його подорожчання

18 січня 2018, 09:05

Об'єднання підприємств хлібопекарської промисловості Укрхлібпром прогнозує підвищення цін на хліб на 7-8% в 2018 році  порівняно з 2017 роком.

Про це повідомив генеральний директор асоціації Олександр Васильченко, передають Українські новини.

"Я не прогнозую дуже великого зростання цін на хліб, тому що спостерігається досить висока конкуренція на ринку хлібобулочних виробів, - ціна зросте в межах закладеного на наступний рік рівня інфляції 7-8%. Тобто високого і стрибкоподібного підвищення цін не передбачається", - сказав він.

Відео дня

Васильченко зазначив, що на даний момент ціна на хліб залежить від вартості борошна, яка в листопаді-грудні мала тенденції до зростання, а також від енергоносіїв та заробітної плати пекарів.

При цьому в 2017 році ціна на хліб в середньому зросла на 20%.

Крім того, спостерігається зниження попиту на хлібобулочну продукцію.

"Йде тенденція і до зниження попиту на хлібобулочну продукцію. Справа в тому, що хліб сьогодні, як продукт, залежить від чисельності населення, а вона скорочується - остання цифра показувала 42,6 млн осіб. Крім того, структура харчування людей змінюється - люди намагаються їсти менше хліба і приділяють більше уваги фруктам і овочам. Також впливає низька купівельна спроможність населення, тоді як ціни на хліб зростають ", - прокоментував він.

Укрхлібпром попередньо оцінює зниження виробництва хлібобулочних виробів на 7,5% до 1,1 млн тонн в 2018 році порівняно з 2017 роком.

За словами Васильченка, наразі тіньовий сегмент цього ринку становить близько 65%, що ускладнює його аналіз та управління ним.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X