Вимога відставки генпрокурора, заморозка активів Григоришина та інші головні ділові новини

21 грудня 2017, 20:41
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
ТОП головних новин українського бізнесу за 21 грудня від НВ Бізнес

1Данилюк вимагає відставки генпрокурора Луценка

Міністр фінансів України Олександр Данилюк вимагає відставки генерального прокурора Юрія Луценка через “неспроможність довести до суду важливі для країни справи”. Крім того, він додав, що Луценко дискредитував себе атаками на нові антикорупційні органи.

Відео дня

Данилюк також звинуватив Генеральну прокуратуру України (ГПУ) у перешкоджанні розслідування у справах колишніх власників та керівників Приватбанку. Він вважає, що ГПУ активно просуває справи проти чинних службових осіб Приватбанку, Мінфіну та НБУ.

Раніше Луценко заявляв про закриття ГПУ двох кримінальних проваджень про розтрату державних коштів посадовими особами НБУ і Приватбанку шляхом зловживання службовим становищем.

2Суд Англії наказав заморозити активи Григоришина

Вищий суд Англії та Уельсу 20 грудня видав всесвітній наказ (worldwide freezingorder - WFO), що заморожує $300 млн активів україно-російського бізнесмена Костянтина Григоришина.

Григоришин не може розпоряджатися та користуватися своїми активами, які знаходяться по всьому світу. Сам наказ про WFO є конфіденційним, тому повного списку заморожених активів не оприлюднено.

Прийняте рішення стосується активів групи Енергетичний стандарт у рамках суперечки щодо машинобудівного підприємства Сумське НВО з Вадимом Новинським і Володимиром Лук'яненко-молодшим.

3Газові компанії зобов’язали встановлювати індивідуальні газові лічильники

Верховна Рада України ухвалила поправки до закону Про забезпечення комерційного обліку природного газу. Тепер газорозподільні компанії повинні забезпечити встановлення індивідуальних лічильників газу при відмові від загальнобудинкових.

Згідно з поправками до закону, компанії зможуть встановлювати загальнобудинкові лічильники лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку.

Крім того, законом передбачене самостійне встановлення лічильників споживачами, компенсуючи їхню вартість коштами, що сплачуються за газ. Компенсацію за лічильник виділятимуть протягом 12 місяців.

4Аеропорт Полтава став міжнародним
Міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що Кабінет міністрів надав Полтавському аеропорту статус міжнародного. Подробиць щодо відповідного рішення не оприлюднено.
Омелян додав, що очікує "нового потужного гравця на карті аеропортів України".
Відзначається, що аеропорт Полтава є одним з найстаріших в Україні. Його злітна смуга дозволяє приймати повітряні судна зі злітною масою до 64 т, а пропускна здатність - 400 пасажирів за годину.
5Нацбанк вирішив ліквідувати Родовід Банк

Національний банк України (НБУ) прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Родовід Банку. Відповідне рішення було прийнято 19 грудня за пропозицією Фонду гарантування вкладів.

Державі належить 99,9% акцій банку. Після фінансової кризи 2008 року держава була вимушена влити в Родовід Банк більше 12 млрд грн, щоб розрахуватися з його вкладниками.

За часів керівництва Нацбанком Сергієм Арбузовим, у 2011 році банку Родовід було присвоєно статус "санаційного". Передбачалося, що він буде ефективно працювати з активами банків державного сектора та поверне протягом 5 років держкошти, спрямовані на його капіталізацію.

Але на початку 2016 року банк було віднесено до категорії неплатоспроможних.

Такими були головні ділові новини четверга.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X