Виїзні перевірки та згода на санкції. У МЕРТ уточнили вимоги Росії до приєднання України до європейської ЗВТ

2 грудня 2015, 17:23
В ході переговорів по вступу в силу зони вільної торгівлі України з Європейським Союзом російська сторона наполягала на включенні в документ сфер, які не охоплюються Угодою про асоціацію, повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська

Микольська уточнила, що РФ хотіла включити в підсумковий документ сфери інвестицій та енергетики, при цьому відмовилася деталізувати, про яких саме енергетичні питання говорила РФ, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Ми це питання не обговорювали, тому що міністерство вважає, що питання енергетики знаходяться поза міністерських переговорів про вступ у ЗВТ", - сказала вона.

Крім того, Москва також хотіла, щоб Україна визнала законність всіх обмежень, введених Росією щодо українських товарів.

Також, за її словами, російська сторона хотіла отримати можливість проведення виїзних перевірок в Україні та ЄС з метою контролю митного оформлення товарів, що не передбачено українською правовою системою.

Микольська зазначила, що якби українська сторона пішла на всі пропозиції РФ, та все одно залишала за собою право введення ембарго проти українських продуктів і підвищення мита на наші товари.

У той же час вона додала, що Україна готова продовжити консультації з Росією.

"Якщо є занепокоєння Російської Федерації, ми готові говорити про них, але вони мають бути обґрунтовані", - сказала Микольська.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що Україна відкидає пропозицію Росії на 10 років відтермінувати впровадження технічних і фітосанітарних стандартів щодо Угоди про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X