Найбільший в історії відтік капіталу. У МВФ заявили, що інвестори вивели з ринків, що розвиваються, $83 млрд
Пандемія коронавірусу привела до глобальної рецесії. Відновлення почнеться в 2021 році.
Про це директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила після екстреної телеконференції G20 на рівні глав центробанків і міністрів фінансів, повідомляється на сайті МВФ.
«Прогноз світового зростання: на 2020 рік він негативний, з не менш серйозною або ще гіршою рецесією, ніж під час світової фінансової кризи. Але в 2021 році ми очікуємо відновлення. Щоб досягти його, вкрай важливо зробити акцент на стримуванні пандемії і зміцненні систем охорони здоров’я — у всьому світі. Економічний вплив кризи є і буде залишатися важким, але чим швидше припиниться поширення вірусу, тим швидшим і динамічнішим буде відновлення», — сказала вона.
Георгієва підкреслила, що країни з розвиненою економікою в цілому володіють більшими можливостями для протидії кризі, тоді як багато країн з ринками, що розвиваються, і країни з низькими доходами стикаються зі значними труднощами.
«Вони відчувають важкі наслідки відтоку капіталу, і прийняті країнами заходи для боротьби з епідемією серйозно позначаться на внутрішній економічній активності. З початку кризи інвестори вже вивели з країн з ринками, що розвиваються, $83 млрд. Це найбільший зареєстрований відтік капіталу за всю історію. Нас особливо турбує становище країн з низькими доходами, які перебувають у критичній борговій ситуації, — над цією проблемою ми тісно працюємо зі Світовим банком», — додала глава МВФ.
За її словами, Фонд збільшує обсяг екстреного фінансування. За допомогою до МВФ звернулося майже 80 країн.
«Ми поповнюємо кошти Трастового фонду для обмеження і подолання наслідків катастроф з метою допомоги найбіднішим країнам. Ми вітаємо вже оголошені зобов’язання і закликаємо інших приєднатися до цих зусиль. Ми готові задіяти весь наш кредитний потенціал, що становить 1 трильйон доларів США. Ми також розглядаємо інші можливі варіанти. Кілька країн з низькими і середніми доходами звернулися до МВФ з проханням провести розподіл СПЗ, як ми зробили під час світової фінансової кризи, і ми розглядаємо цю можливість з нашими державами-членами», — розповіла Георгієва.
Раніше економісти інвестбанків Goldman Sachs і Morgan Stanley заявили, що пандемія коронавірусу спровокувала світову рецесію. Економісти Morgan Stanley тепер вважають рецесію в світовій економіці «базовим сценарієм». Вони прогнозують, що в цьому році її зростання сповільниться до 0,9%. У Goldman Sachs прогнозують, що зростання складе 1,25%.