Відтермінування траншу МВФ, боротьба проти закону "трьох посилок" та інші головні новини бізнесу

14 грудня 2017, 21:10
ТОП головних новин українського бізнесу за 14 грудня від НВ Бізнес

1НБУ підвищив вартість грошей в економіці

Національний банк України (НБУ) вдруге поспіль підвищив облікову ставку до 14,5% річних "з огляду на посилення інфляційних ризиків".

Відео дня

Крім того, НБУ спрогнозував досягнення золотовалютними резервами України обсягу "трохи нижче" $19 млрд на кінець поточного року. Цей прогноз заснований на розумінні того, що до кінця поточного року Україна "на 100%" не отримає черговий транш кредиту Міжнародного валютного фонду за програмою EFF.

2МВФ попередив: нового траншу поки не буде

Міжнародний валютний фонд (МВФ) не планує найближчим часом направляти до Києва своїх фахівців в рамках чергового перегляду програми співпраці з Україною, заявив офіційний представник МВФ Вільям Мюррей.

Він наголосив, що Київ ще не повністю виконав свої зобов'язання в рамках попереднього перегляду програми. "Ми з Україною ще повинні вирішити ряд питань для завершення чергового перегляду", - сказав він.

У свою чергу в Нацбанку підтвердили: ризики відтермінування наступного кредитного траншу МВФ посилилися. "Ми вже стовідсотково знаємо, що до кінця року ми транш не отримаємо.", - сказав заступник голови НБУ Олег Чурій.

3Поштові оператори виступили проти закону про "три посилки"

На думку поштових операторів, набуття чинності закону унеможливить роботу експрес-перевізників. Зокрема, компанії Укрпошта, Нова пошта, Інтайм, ТММ Експрес, Aramex (Міжнародний Експрес), Meest Group, Delievery Group, а також Українська асоціація директ маркетингу (УАДМ) звернулися до президента Петра Порошенка з проханням ветувати закон, який скорочує кількість міжнародних поштових відправлень, що не обкладається податком на додану вартість, до трьох.

4Національний український лоукостер назвав дату запуску

Новостворена українська авіакомпанія SkyUp почне роботу у квітні 2018 року. У перший рік SkyUp планує виконання міжнародних чартерних рейсів, а також відкриття регулярних внутрішніх і міжнародних рейсів.

Так, чартери будуть виконуватися з Києва, Харкова, Львова та Одеси та інших міст України по 16 напрямках. Внутрішні рейси запустять в кінці травня - на початку червня. Вартість польоту буде формуватися за лоу-кост моделлю без багажу і додаткових послуг.

5Імпорт електромобілів перевищив минулорічний показник

За 11 місяців 2017 року (січень-листопад) імпорт електромобілів в Україні перевищив минулорічний показник на 13%. Так, за цей період було імпортовано 2676 електромобілів, в 2016 році – 2274, повідомила Державна фіскальна служба (ДФС).

У ДФС також додали, що з нового року імпортери заощадять понад 20% коштів за рахунок відсутності митних платежів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Такими були головні ділові новини четверга.

Показати ще новини
Радіо НВ
X