Відсутність лічильників на тепло говорить про масштабну корупцію – Перша шпальта

2 березня 2016, 15:50
Як заявив у ході дискусії в програмі Перша шпальта, партнером якої є Новое Время, експерт з енергоефективності програми INOGATE Святослав Павлюк, відсутність лічильників споживання тепла, гарячої води та газу вигідна ТКЕ і облгазам і зазвичай пояснюється крадіжками з їхнього боку

Причому для того, щоб місцева влада заплющувала на це очі, її корумпують.

«Проблема встановлення лічильників не є проблемою технологічною або фінансовою. Це проблема для Національного антикорупційного бюро. Щойно мери міст звільняються зі своїх посад, вони розповідають, що ТКЕ і облгази приносять валізу грошей, щоб мерії не ставили лічильники на тепло в будинку. Оскільки лічильник не дозволяє красти гроші. Якщо у вас в місті немає лічильників – значить, депутати є тотальними хабарниками. Інакше цієї ситуації не існувало б», – впевнений Павлюк.

Відео дня

Експерт каже, що немає жодних технологічних причин, які б заважали встановити лічильники. «Країна, яка вміє будувати космічні кораблі, вже точно може провести реконструкцію системи теплопостачання і встановити вимірювальні прилади. У цьому немає нічого неможливого», – зазначає він.

Він нагадує, що населення залишається єдиною категорією споживачів, для якої не існує повного обліку спожитих енергоресурсів, і це не дає стимулів економити. «Люди не вміють економити газ, але вони вміють економити гроші. А у нас 60-80% будинків не мають обліку енергоресурсів», – говорить Павлюк.

Утім, за словами Павлюка, ситуація змінюється зі зростанням тарифів на газ. Модель енергоефективності стає більш популярною в порівнянні з моделлю проїдання. «Якщо з 2006 по 2014 рік споживання газу промисловістю знизилося на 40%, то населенням – лише на 1%. За минулий рік у нас впало споживання природного газу населенням на 18%, а теплокомуненерго – на 14%. Це відбулося завдяки зростанню ціни на газ», – сказав Павлюк.

Минулого року також підвищився попит на енергоефективні технології та обладнання, відзначає голова групи компаній Укртепло Іван Надєїн. «Уперше за весь час незалежності України минулого року знизилося споживання газу всіма категоріями населення. Це дало стимул для розвитку галузі енергоефективних технологій», – ділиться Надєїн.

Також у програмі дивіться інтерв'ю голови компанії Vodafone Україна Ольги Устинової та спеціальний репортаж, присвячений перспективам українського ВПК.

А також «розбір польотів» від спеціального кореспондента програми Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое Время.Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X