Відстрочка ринку сільгоспземель, контроль Порошенка над НКРЕКП та інші головні новини бізнесу

7 грудня 2017, 21:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
ТОП головних новин українського бізнесу за 7 грудня від НВ Бізнес

1 Мораторій на продаж с/г землі продовжили ще на рік

Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року. За відповідний законопроект №7350 проголосували 236 народних депутатів.

Відео дня

Дія мораторію мала закінчитися 1 січня 2018 року.

Автори прийнятого закону вважають, що перед введенням в Україні обороту сільгоспземель необхідно розробити і прийняти законодавчу базу щодо формування розвиненої мережі фермерських господарств і сільгоспкооперативів.

І продовження мораторію надасть час для розробки механізму введення прозорого ринку земель сільгосппризначення.

2 Депутати вирішили віддати НКРЕКП під контроль Порошенко, захистити "українське" і зобов'язати виробників курятини платити більше податків

Верховна Рада прийняла закон, що дозволяє президенту Петру Порошенку одноосібно призначати членів НКРЕКП на вакантні посади (Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг).

Таке право, відповідно до закону (реєстр. №7342-1), надається главі держави тимчасово, до конкурсного відбору нових членів регулятора.

Відзначимо, що з листопада робота Нацкомісії була заблокована. НКРЕКП не змогла зібратися через відсутність кворуму. Причиною був вихід Бориса Циганенка на лікарняний. Глава НКРЕКП Дмитро Вовк звернувся до керівництва країни з проханням зупинити ротацію членів НКРЕКП, щоб люди не йшли, поки не призначать нових.

Також сьогодні депутати прийняли за основу скандальний законопроект про "захист українського виробника". Законопроект №7206 передбачає "сприяння розвитку промислового виробництва і малого та середнього підприємництва" за допомогою змін процедур публічних тендерних закупівель.

Співавторами документа є депутати Радикальної партії Олег Ляшко і Віктор Галасюк. За їх твердженням, цей закон "дозволить скоротити імпорт до 25%, що призведе до збільшення темпів економічного розвитку українських підприємств". Законопроектом пропонується надавати під час держзакупівель преференції українським підприємствам, навіть якщо їхні послуги будуть коштувати дорожче на 43%.

У той же час, за підрахунками Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ), яке виступило проти прийняття цього документа, назвавши його "мегакорупційним", іноземних компаній серед учасників і переможців в державних закупівлях - не більше 1%, тоді як імпортні товари в загальному обсязі держзакупівель складають 27%.

Також, податковий комітет Ради запропонував збільшити податки українським виробникам курятини. У проект державного бюджету на 2018 рік внесли поправку, згідно з якою українські птахофабрики пропонується зняти з четвертої групи єдиного податку.

Єдиний податок 4 групи розрахований на аграріїв, що обробляють землю і встановлений на рівні 0,95% від вартості орендованої землі. Зараз на цей же єдиний податок замість податку на прибуток дозволено переходити і птахофабрикам. В результаті вони платять набагато менше, ніж міг би отримати держбюджет.

3 Співробітників НБУ запідозрили в змові з 37 банками

Національна поліція України підозрює службових осіб Національного банку (НБУ) в змові з власниками та керівниками 37 банків.

Так, поліція підозрює службових осіб НБУ в зловживанні владою або службовим становищем під час докапіталізації цих банків "з корисливих міркувань, з метою особистого незаконного збагачення".

Виходячи з цього, суд дозволив Нацполіціі вилучити в НБУ інформацію про докапіталізацію в таких банках.

4 Нафтогаз знайшов нових європейських партнерів для української ГТС

Нафтогаз України підписав меморандум з нідерландською компанією Gasunie і французькою GRTgaz про співробітництво щодо газотранспортної системи України (ГТС).

"Ми вже ведемо розмову не з двома компаніями - Snam і Eustream, а тепер ще й з Gasunie і GRTgaz. Плюс ми найняли інвестиційний банк Rothschild, який активно працює над структуруванням самого процесу пошуку і залучення міжнародного партнера", - повідомив головний комерційний директор холдингу Юрій Вітренко.

5 Найбільша товарна біржа Китаю зацікавилася новими активами в Україні

Найбільша спотова товарна біржа в Китаї Bohai Commodity Exchange Co., Ltd (BOCE), що володіє 100% акцій УБРР (Українського банку реконструкції та розвитку), зацікавлена в покупці інших фінансових активів в Україні.

"Нам цікаво. Але ми також повинні дивитися на ті перешкоди, які стоять перед нами", - сказав генеральний директор BOCE Ян Дун Шенг у відповідь на питання, чи зацікавлена китайська біржа в покупці Української біржі.

Він привів у приклад фондовий ринок Китаю, який є одним з найбільш капіталізованих ринків, і який міг би дати багато користі Україні. Ян Дун Шенг також зазначив, що фондовий ринок - це основа побудови інших ринків.

Такими були головні ділові новини четверга.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X