Відомий європейський економіст передбачив, скільки українців виїде з країни, коли відкриються кордони

8 коментувати
Відомий європейський економіст передбачив, скільки українців виїде з країни, коли відкриються кордони
Один з кращих європейських економістів Ерік Райнерт порадив Україні, поки не відкрилися кордони з Європою, вжити заходів для збереження виробництва, інакше, попередив він, країна може втратити близько 9 млн працездатних і талановитих людей

"За роки вільного ринку маленька Латвія втратила 20% свого працездатного населення на користь Західної Європи. Моя перша порада вам – не чекайте, як Латвія, поки втратите, у вашому випадку це буде близько 9 млн працездатних і талановитих людей. Зробіть щось, що дозволить вам зберегти виробництво, навіть якщо дуже невигідне, навіть якщо сьогодні є більш привабливі і більш легкі способи отримувати прибуток", - порадив економіст.

Райнерт зазначив, що ЄС вдалося легко підхопити балтійські країни, вони невеликі на відміну від України. Але навіть та трудова міграція, що послідувала після цього, суттєво змінила правила гри в самій Європі. З входженням до складу Європи пострадянських країн моментально знизилися зарплати в обробному та будівельному бізнесі. Сотні тисяч людей з країн Балтії і Польщі вирушили на заробітки до Великобританії, чим суттєво здешевили заробітні плати там.

На їх місце, у ту ж Польщу поїхали працювати українці, зробивши для самих поляків роботу в рідній країні невигідною, що тільки посилило б трудову міграцію. В результаті, продовжує економіст, утворилася ланцюгова реакція з негативним результатом для всіх, особливо для України, яка просто втрачає трудові ресурси.

Райнерт радить, перш ніж торгувати сировиною і ресурсами з іншими країнами, Україна повинна подбати про те, щоб відбудувати свій внутрішній ринок. Розвиненийною внутрішній ринок дасть бізнесу можливості інвестувати і вкладати в інновації, споживачам купувати більше, що створює нові робочі місця.

"На жаль, я не знаю в деталях ситуацію на ринку України, але є універсальне правило: робіть менший акцент на фінанси, більший - на виробництво", - сказав Райнерт.

Повний текст інтерв'ю читайте в НВ №39 від 23 жовтня 2015 року

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: