Відомий європейський економіст передбачив, скільки українців виїде з країни, коли відкриються кордони

22 жовтня 2015, 08:30
4222
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Один з кращих європейських економістів Ерік Райнерт порадив Україні, поки не відкрилися кордони з Європою, вжити заходів для збереження виробництва, інакше, попередив він, країна може втратити близько 9 млн працездатних і талановитих людей

"За роки вільного ринку маленька Латвія втратила 20% свого працездатного населення на користь Західної Європи. Моя перша порада вам – не чекайте, як Латвія, поки втратите, у вашому випадку це буде близько 9 млн працездатних і талановитих людей. Зробіть щось, що дозволить вам зберегти виробництво, навіть якщо дуже невигідне, навіть якщо сьогодні є більш привабливі і більш легкі способи отримувати прибуток", - порадив економіст.

Райнерт зазначив, що ЄС вдалося легко підхопити балтійські країни, вони невеликі на відміну від України. Але навіть та трудова міграція, що послідувала після цього, суттєво змінила правила гри в самій Європі. З входженням до складу Європи пострадянських країн моментально знизилися зарплати в обробному та будівельному бізнесі. Сотні тисяч людей з країн Балтії і Польщі вирушили на заробітки до Великобританії, чим суттєво здешевили заробітні плати там.

На їх місце, у ту ж Польщу поїхали працювати українці, зробивши для самих поляків роботу в рідній країні невигідною, що тільки посилило б трудову міграцію. В результаті, продовжує економіст, утворилася ланцюгова реакція з негативним результатом для всіх, особливо для України, яка просто втрачає трудові ресурси.

Райнерт радить, перш ніж торгувати сировиною і ресурсами з іншими країнами, Україна повинна подбати про те, щоб відбудувати свій внутрішній ринок. Розвиненийною внутрішній ринок дасть бізнесу можливості інвестувати і вкладати в інновації, споживачам купувати більше, що створює нові робочі місця.

"На жаль, я не знаю в деталях ситуацію на ринку України, але є універсальне правило: робіть менший акцент на фінанси, більший - на виробництво", - сказав Райнерт.

Повний текст інтерв'ю читайте в НВ №39 від 23 жовтня 2015 року

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

IT-індустрія

Вчора, 20:00

article_img
Відзначилися. Українських розробників Amazon запідозрили у стеженні за веб-камерами користувачів
Країни

Вчора, 23:34

article_img
Життя у темрявi. Як альбіноси Танзанії рятуються від полювання на себе та міфів, що вбивають
Країни

Сьогодні, 16:51

article_img
Невже я на війні? Як живуть міста на кордоні США і Мексики, де Трамп хоче побудувати стіну

Головне

Країни

Вчора, 18:32

article_img
У столиці Колумбії пролунав вибух біля поліцейської академії: вісім загиблих
Країни

Сьогодні, 12:19

article_img
У Грузії заявили про епідемічний спалах кору
Фінанси

Вчора, 20:18

article_img
Чорний ринок. Нацбанк оприлюднив список виявлених незаконних обмінних пунктів