Відомий європейський економіст передбачив, скільки українців виїде з країни, коли відкриються кордони

22 жовтня 2015, 08:30
Один з кращих європейських економістів Ерік Райнерт порадив Україні, поки не відкрилися кордони з Європою, вжити заходів для збереження виробництва, інакше, попередив він, країна може втратити близько 9 млн працездатних і талановитих людей

"За роки вільного ринку маленька Латвія втратила 20% свого працездатного населення на користь Західної Європи. Моя перша порада вам – не чекайте, як Латвія, поки втратите, у вашому випадку це буде близько 9 млн працездатних і талановитих людей. Зробіть щось, що дозволить вам зберегти виробництво, навіть якщо дуже невигідне, навіть якщо сьогодні є більш привабливі і більш легкі способи отримувати прибуток", - порадив економіст.

Відео дня

Райнерт зазначив, що ЄС вдалося легко підхопити балтійські країни, вони невеликі на відміну від України. Але навіть та трудова міграція, що послідувала після цього, суттєво змінила правила гри в самій Європі. З входженням до складу Європи пострадянських країн моментально знизилися зарплати в обробному та будівельному бізнесі. Сотні тисяч людей з країн Балтії і Польщі вирушили на заробітки до Великобританії, чим суттєво здешевили заробітні плати там.

На їх місце, у ту ж Польщу поїхали працювати українці, зробивши для самих поляків роботу в рідній країні невигідною, що тільки посилило б трудову міграцію. В результаті, продовжує економіст, утворилася ланцюгова реакція з негативним результатом для всіх, особливо для України, яка просто втрачає трудові ресурси.

Райнерт радить, перш ніж торгувати сировиною і ресурсами з іншими країнами, Україна повинна подбати про те, щоб відбудувати свій внутрішній ринок. Розвиненийною внутрішній ринок дасть бізнесу можливості інвестувати і вкладати в інновації, споживачам купувати більше, що створює нові робочі місця.

"На жаль, я не знаю в деталях ситуацію на ринку України, але є універсальне правило: робіть менший акцент на фінанси, більший - на виробництво", - сказав Райнерт.

Повний текст інтерв'ю читайте в НВ №39 від 23 жовтня 2015 року

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X