Видобуток газу спровокував другий за місяць землетрус в Нідерландах

9 лютого 2018, 14:51
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У Нідерландах на одному з найбільших родовищ газу Гронінген стався землетрус магнітудою 2,0. Як заявили в Королівському метеорологічному інституті (KNMI), підземні поштовхи пов'язані з роботами з видобутку природного газу.

Як зазначено в повідомленні KNMI, епіцентр землетрусу був під нідерландською громадою Лопперсюм, під якою розташована частина родовища, передає Интерфакс.

Нідерланди знижують видобуток на Гронінгені з 2014 року. Останній ліміт видобутку на ньому становить 21,6 млрд куб. м в рік, проте землетруси тривають. На початку січня в цьому регіоні було зареєстровано підземні поштовхи магнітудою 3,4.

Відео дня

Минулого тижня голландський регулятор питань надрокористування Staatstoezicht op de Mijnen рекомендував уряду обмежити видобуток природного газу на родовищі Гронінген до 12 млрд куб. м на рік "якомога швидше" для скорочення сейсмічної активності.

З 2 лютого компанія-оператор родовища NAM призупинила видобуток на всіх п'яти ділянках в Лопперсюме на вимогу міністерства економіки.

Однак цього вівторка, 6 лютого, через похолодання сукупний видобуток газу в Нідерландах сягнув максимуму з моменту січневого землетрусу.

Сумарний видобуток газу в Нідерландах в 2017 році оцінюється аналітиками Interfax Global Energy на рівні 44 млрд куб. м.

Газ Гронінгена (l-gas) за калорійністю нижчий за газ від інших постачальників (h-gas). Для його постачання існує окрема газотранспортна мережа. Скорочення видобутку газу на Гронінгені ставить перед газовою галуззю Нідерландів і суміжних держав завдання трансформації газотранспортної мережі з низькокалорійного на висококалорійний газ.

Як зазначають експерти, оскільки Нідерланди є одним з найбільших експортерів природного газу в північно-західній Європі, рішення обмежити внутрішнє виробництво матиме серйозні наслідки. Щоб заповнити нестачу, спричинену зниженням видобутку в Гронінгені, Нідерландам доведеться купувати більше газу. Між нідерландською і російською енергетичними індустріями існують сильні зв'язки, зокрема, доступна інфраструктура. Тому Росія перебуває у виграшній позиції для нарощування поставок газу в Нідерланди.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X