Відмова визнання криптовалют в Україні, блокування Північного потоку-2 та інші головні новини бізнесу

30 листопада 2017, 20:20
ТОП головних новин українського бізнесу за 30 листопада від НВ Бізнес

1 НБУ та інші регулятори визначилися зі статусом криптовалют

Українські регулятори відмовилися визнавати криптовалюту платіжним засобом, грошовим сурогатом або цінністю. З такою єдиною позицією виступили Національний банк України (НБУ), Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) і Нацкомісія з регулювання ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг).

Відео дня

"Ми вважаємо, що складна правова природа криптовалют не дозволяє нам визнати криптовалюти ні грошовими коштами, ні валютою, ні платіжним засобом іншої країни, ні валютної цінністю, цінними паперами, грошовими сурогатом", - заявив заступник голови НБУ Олег Чурій.

На його думку, криптовалюти не підпадають під режим регулювання обороту грошових коштів. "Криптовалюта не існує у вигляді грошових коштів, банкнот, монет, записів на банківських рахунках", - підкреслив він.

На даний момент створена робоча група з фахівців регуляторів і Мінфіну з розробки правового регулювання криптовалют в Україні.

Тим часом збій на найбільших біржах обвалив курс Bitcoin на $2000. - до $9290 за монету. Всього за півдня криптовалюта подешевшала на 18%.

2 Данія та США руйнують плани Газпрому щодо Північного потоку-2

Данія прийняла закон, який забороняє прокладку труб російського газопроводу Північний потік-2 (Nord Stream 2) через її територіальні води.

Одночасно також США жорстко розкритикували газопровід в обхід України. Вашингтон наполягає, що він не буде побудований.

"Ми не припускаємо, що це станеться. Існує безліч причин, чому цього не станеться... Суть в тому, що ми проти нього. Ми не бачимо можливості його будівництва, тож чому я повинен розглядати будь-який інший варіант?", - сказав американський дипломат Джон МакКаррік з Бюро енергетичних ресурсів Держдепартаменту США.

3 Акції Укртелекому заарештовані остаточно

Вищий господарський суд визнав законним арешт 92,8% акцій Укртелекому за позовом Державного експортно-імпортного банку (Укрексімбанк).

Ще в травні банк звернувся до суду з позовом до компанії ЕСУ (власник Укртелекому) з вимогою стягнути з компанії 2,8 млрд грн заборгованості за облігаціями.

В якості забезпечення позову Укрексімбанк зажадав заарештувати 92,7% акцій Укртелекому.

4 Економіка України і золотовалютні резерви зростають, а гривня падає

Валовий внутрішній продукт (ВВП) України за підсумками третього кварталу 2017 року (липень-вересень) виріс на 2,1% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. До кінця року очікується зростання ВВП на 1,8%.

Міжнародні золотовалютні резерви досягли $19 млрд. Заступник голови НБУ Олег Чурій зазначив, що виконання прогнозу НБУ по резервах на кінець року буде багато в чому залежати від боргової політики Мінфіну.

Тим часом, вперше з початку квітня цього року курс гривні опустився нижче рівня 27 грн/$. Як пояснили в НБУ, ослаблення гривні пов'язане з дією традиційних сезонних чинників. "У нас плаваючий курс, волатильність гривні посилилася, так як є сезонний фактор", - сказав заступник голови банківського регулятора.

За його словами, приводу для занепокоєння немає, оскільки в цілому в поточному році Україні вдається хорошими темпами нарощувати експорт.

5 Енергокомпанії звільнили від штрафів за податкові борги

Президент Петро Порошенко підписав закон, який звільняє енергогенеруючі компанії від штрафів за борги з податку на додану вартість (ПДВ) до 1 липня 2018 року.

Відповідно до закону, до 1 липня 2018 року не застосовуватимуться штрафи і не буде нараховуватися пеня для виробників електроенергії, у яких станом на 1 січня 2016 року було податковий борг по ПДВ.

Такими були головні ділові новини четверга.

Показати ще новини
Радіо НВ
X