Від Марокко до Індонезії. Глава ФДМ розповів про тих, хто цікавиться покупкою ОПЗ

3 грудня 2015, 09:44
Купівлею Одеського припортового заводу (ОПЗ) цікавляться близько 20 інвесторів, у тому числі чотири американські компанії, норвезька Yara і ряд європейських компаній, повідомив глава Фонду держмайна Ігор Білоус в ефірі 5 каналу

Білоус додав, що в числі потенційних покупців також компанії з країн, що розвиваються, зокрема, Туреччини, Марокко, Індонезії, Китаю, а також арабські країни, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Крім того, окрему групу формують трейдери та фінансові інвестори.

Разом з тим Білоус повідомив, що Одеський припортовий завершує розробку менеджмент-презентації та практично готовий до візитів потенційних покупців.

У той же час, за його словами, найбільшим ризиком для конкурсу, який повинен відбутися навесні наступного року, залишається політичний, оскільки продаж ОПЗ вже двічі зупиняли в ручному режимі.

Також, зазначив Білоус, заважає затягування прийняття Радою змін до законодавства про приватизацію, які скасували б необхідність попередньої біржової продажу 5% акцій.

При цьому голова ФДМ нагадав про триваючі суди з компанією Нортіма, пов'язаною з Ігорем Коломойським, яка в 2009 році виграла конкурс з продажу ОПЗ, однак його результати були скасовані.

ОПЗ займається виробництвом хімічної продукції, а також перевалкою аміаку на морський транспорт. Завод знаходиться в державній власності, але вже багато років йдуть розмови про його продаж.

Нагадаємо, раніше міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавічус заявив, що Одеський припортовий завод планується продати в березні 2016 року за умови відсутності бюрократичних перешкод.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X