Вибух на газовому хабі в Європі: Ціни на газ подвоїлися, транзит через Україну знижується

12 грудня 2017, 14:10
Вартість газу в Європі підскочила внаслідок обмеження поставок газу через аварію на газорозподільному хабі в Баумгартені (Австрія). Крім того, одним з наслідків інциденту може стати скорочення транзиту російського газу через Україну через перерозподіл Газпромом транзитних потоків

Так, основний транзитний маршрут через Україну і Словаччину до Австрії був припинений після пожежі в Баумгартені, зазначив словацький трубопровідний оператор Eustream. Компанія попередила про обмеження поставок.

Відео дня

"Через технічні збої в австрійській газотранспортній системі передача газу в точці приєднання Баумгартен тимчасово недоступна до відкликання. Інші точки підключення Eustream незачеплені і доступні для транспортування газу", - йдеться в повідомленні словацького оператора.

У той же час агентство Интерфакс зазначає, що Eustream на вівторок на третину знизив оцінку транзиту газу з Росії через Україну (по ужгородському коридору) до 91 млн куб. в порівнянні з заявленими раніше 142,2 млн куб. м і з фактом прокачування в понеділок в обсязі 139 млн куб. м.

У російському газовому монополістові повідомили, що компанія Газпром-експорт (займається поставками за кордон) поінформована про інцидент.

"В даний час компанія працює над перерозподілом потоків газу і робить все можливе, щоб забезпечити безперебійність поставок газу своїм клієнтам на цьому транспортному напрямку", - сказали в компанії.

Ціна газу на європейських ринках відреагувала миттєвим зростанням, пише Financial Times. Так, вартість блакитного палива в Великобританії підскочила до максимуму за останні 8 років, зазначає Bloomberg.

Ціни з поставкою "на наступний день" відкрилися з $292 за тисячу кубометрів, але вже виросли в півтора рази - до $413, свідчать дані хаба CEGH. Газ з поставкою у вівторок торгується вже по $537.

Нагадаємо, вдень 12 грудня на газопроводі в Баумгартені стався вибух, є загиблий і десятки постраждалих.

Баумгартен є одним з найбільш важливих хабів природного газу в Європі - газорозподільний центр входить до трійки найбільших в Європі. Щорічно станція відправляє газопроводом 40 млрд куб. м природного газу для Австрії і країн Європи. Протяжність трубопроводу Австрії - 2 тис. Км.

Природний газ транспортується в Баумгартен через Словаччину (з РФ через Україну) і Німеччину по декільком транскордонним трубопроводах.

Україна, а зокрема Нафтогаз, також закуповує газ в цій точці.

Схема поставок газу в Європі через хаб у Баумгартені (фото: blogactiv.eu)
Схема поставок газу в Європі через хаб у Баумгартені (фото: blogactiv.eu) Фото:
Показати ще новини
Радіо НВ
X