Верховний суд створив прецедент щодо автомобілів на єврономерах

22 жовтня 2018, 15:26

Верховний суд України дійшов висновку, що користування або розпорядження транспортними засобами особистого користування, що ввозяться з метою транзиту через митну територію України, не є адміністративним правопорушенням, передбаченим ч. 2 ст. 469 Митного кодексу.

Про це повідомила прес-служба суду.

Зазначається, що до такого висновку суд дійшов, розглянувши в касаційному порядку позов фізичної особи до митниці про скасування постанови, якою його визнали винним в скоєнні порушення митних правил. Він повинен був заплатити штраф у 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8,5 тис. грн).

Відео дня

Суть спору полягає в тому, що позивач, будучи власником автомобіля з реєстраційним номером Естонії і не знятого там з реєстрації, в лютому 2016 року ввіз цей автомобіль на митну територію України на підставі митної декларації з метою транзиту.

Під час судових засідань сам позивач визнав, що ввіз зазначений транспортний засіб для тривалого використання на території України, а режим "транзит" заявив, щоб уникнути необхідності митного оформлення автомобіля та сплати відповідних платежів.

Апеляційний суд, скасувавши постанову суду першої інстанції, відмовив у задоволенні позовних вимог.

Позивач не погодився з таким рішенням і оскаржив його в касаційному порядку, пославшись на Рішення Конституційного Суду України, в якому зазначено, що користування або розпорядження транспортними засобами особистого користування, що ввозяться з метою транзиту, не є адміністративним правопорушенням.

Верховний суд визнав, що касаційна скарга підлягає задоволенню. Суд зазначив, що в ч. 2 ст. 469 Митного кодексу чітко визначені дії, бездіяльність та умови, які кваліфікуються як правопорушення щодо товарів, митне оформлення яких не завершено або знаходяться на тимчасовому зберіганні під митним контролем або поміщені в режим митного складу. Такий митний режим, як тимчасове ввезення, не зазначений у вказаних положеннях Кодексу.

При таких обставинах колегія суддів Касаційного адміністративного суду вважає обґрунтованим висновок суду першої інстанції про скасування оскаржуваної постанови, оскільки в діях позивача відсутній склад порушення митних правил.

Нагадаємо, що в липні, Верховна Рада прийняла в першому читанні закони про автомобілі на єврономерах. Однак, у вересні профільний парламентський комітет з питань податкової політики заблокував дані законопроекти.

Показати ще новини
Радіо NV
X