Верховний суд підтвердив скасування зниження норм споживання газу Кабміном у 2016-2017 роках

13 грудня 2018, 19:32

Верховний суд не задовольнив касаційну скаргу Кабінету міністрів на рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 9 серпня та Окружного адміністративного суду Києва від 30 травня про визнання недійсною постанови уряду 23 березня 2016 року № 203. Цією постановою було знижено норми споживання природного газу для населення, що не має лічильників.

Про це повідомляють Українські новини з посиланням на постанову Верховного суду від 27 листопада 2018 року.

На думку Верховного суду, постанова №203 є регуляторним актом і була підготована і прийнята Кабміном з порушеннями регламентних норм, необхідних для підготовки та прийняття регуляторних актів.

Відео дня

Зокрема, проект постанови не був необхідним чином узгоджений з Державною регуляторною службою.

Постанова Верховного суду набуває чинності від дня прийняття, є остаточною й оскарженню не підлягає, зазначається в повідомленні.

Визнається недійсним також наступне зниження норм у серпні 2017 року, оскільки воно було прийняте шляхом внесення змін до постанови №203.

Крім того, Верховний суд підтвердив визнання недійсною постанови №204 від 2016 року, яким скасовується постанова Кабміну №619 від 8 червня 1996 року про встановлення норм споживання газу.

Таким чином, відновлено норми споживання газу, які діяли до 2016 року.

Згідно з постановою №619 від 1996 року, нормативи становлять - 9,6 кубометра на людину за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання, 18,3 кубометра на людину для споживачів, у яких відсутні централізоване гаряче водопостачання та газовий водонагрівач, і 23,6 кубометра для тих, хто використовує газову плиту і водонагрівач.

Нагадаємо, 23 березня 2016 року Кабмін встановив місячні норми споживання газу для тих, у кого немає лічильників. За наявності гарячого водопостачання норма становила 4,4 куб. м на людину. Для тих, у кого немає гарячого водопостачання та газового водонагрівача норма встановлювалася у розмірі 7,1 куб. м на людину. За наявності газової плити і водонагрівача - 14 куб. м на людину.

Це рішення було пов'язане з тим, що обласні газопостачальні компанії в судовому порядку скасували розпорядження уряду, згідно з яким норма була 3 куб. м на людину.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X