Верховний суд постановив, що Укрнафта не мала права поставляти нафту без передоплати - НАБУ

27 лютого 2019, 14:13

Велика палата Верховного суду 26 лютого ухвалила остаточне судове рішення про те, що Укрнафта не мала законних підстав постачати нафту без попередньої оплати, повідомили в НАБУ.

Йдеться про близько 1 млн тонн нафти на загальну суму майже 7,5 млрд грн.

"У лютому 2018 року одна з компаній звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабміну. Ця структура, яка сама ніколи не закуповувала нафту в ПАТ Укрнафта, наполягала визнати незаконними пункти постанови Кабміну, що зобов’язували держкомпанії постачати сировину тільки на умовах повної передоплати. Порушення саме цього пункту стало підставою для відкриття кримінальної провадження детективами НАБУ у 2016 році", - розповіли в бюро.

Відео дня

Окружний адміністративний суд міста Києва і Київського апеляційного адміністративного суду задовольнили позов. Кабмін подав касаційну скаргу до Верховного Суду, який своїм рішенням фактично підтвердив аргументованість позиції НАБУ, відзначили в бюро.

"В результаті активних слідчих і процесуальних дій у 2017 році деякі комерційні компанії-одержувачі нафти добровільно відшкодували ПАТ Укрнафта більш 51,7 млн грн", - йдеться в повідомленні.

За інформацією профільного ресурсу enkorr, мова йде про нафту, яку Укрнафта відвантажувала в березні-липні 2015 року. Безоплатне відвантаження оформлялася додатковими угодами про відстрочку оплати. Одержувачами були п'ять компаній групи Приват, пише enkorr. За його даними, позов був поданий від імені афілійованої з Приватом компанії Інсигнія Резорт.

Показати ще новини
Радіо NV
X