Арахамія розповів, коли парламент розгляне закон про ринок землі

4 грудня 2019, 14:57

Перед голосуванням у другому читанні профільний комітет повинен розглянути близько 3000 поправок до законопроєкту.

Верховна Рада розгляне у другому читанні законопроєкт про ринок землі наступного пленарного тижня, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на главу фракції Слуга Народу Давида Арахамія.

Відео дня

«Ринок землі буде на наступному пленарному тижні», - повідомив Арахамія.

Згідно з календарним планом парламенту, наступний пленарний тиждень триватиме з 17 по 19 грудня. До цього часу профільний комітет Верховної Ради має розглянути близько 3000 поправок до законопроєкту.

Нагадаємо, що 13 листопада Верховна Рада в першому читанні схвалила законопроєкт № 2178-10 Про обіг земель сільськогосподарського призначення. Підтримали законопроєкт лише депутати з фракції Слуга Народу і 13 позафракційних парламентаріїв. Проєкт передбачає, що купувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення зможуть громадяни України, юридичні особи України, створені відповідно до українського законодавства, територіальні громади та держава. Юрособи, бенефіціарними власниками яких є іноземці, а також особи без громадянства, юридичні особи, створені не за українським законодавством, і іноземні держави не зможуть це робити до 1 січня 2024 року.

За два дні до голосування президент Володимир Зеленський заявив, що до другого читання в законопроєкт внесуть правки про те, що іноземці отримають право купувати землі сільгосппризначення в Україні тільки після референдуму з цього питання. За словами спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, референдум відбудеться не раніше 2024 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X