Великий агрохолдинг звернувся до Порошенка з проханням допомогти в суперечці з НБУ

17 січня 2017, 19:47
Найбільший український агрохолдинг Ukrlandfarming PLC Олега Бахматюка просить президента Петра Порошенка і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана втрутитися в його конфлікт з Національним банком України

Про це повідомляє прес-служба холдингу з посиланням на лист Олега Бахматюка до президента України Петру Порошенку і прем'єр-міністру Володимиру Гройсману.

Власник агрохолдингу заявив, що більше 2,5 року Ukrlandfarming "відчуває перманентні спроби рейдерського захоплення, інформаційні і юридичні атаки, фінансове та правове тиску з боку НБУ". За його словами, це може істотно позначитися не тільки на діяльність компанії, але і на стан економіки держави.

Відео дня

"Голова Національного банку України Валерія Гонтарєва, неправомірно використовуючи своє службове становище та засоби впливу чиновника високого рангу, поширює неправдиву інформацію про акціонерів Ukrlandfarming, споріднених компаніях, фінансових установах, використовуючи в якості рупора канали комунікацій НБУ, що унеможливлює роботу одного з найбільших роботодавців і платників податків, фактично знищуючи компанію", - сказано в заяві.

Бахматюк нагадав, що з середини 2014 року Нацбанк визнав неплатоспроможними обидва афілійовані з Ukrlandfarming банку (Фінансова ініціатива та Віейбі банк). При цьому, вважає він, Фінансова ініціатива була виведена з ринку з вигаданих причин. "Фактично дисконтовав облігації внутрішньої державної позики на 2 млрд грн, НБУ спровокував непоправну "дірку" в балансі. Це фактично стало формальною підставою для введення тимчасової адміністрації.

Незаконність списання облігацій за заниженою вартістю було підтверджено рішенням Адміністративного суду міста Києва, яке, до речі, залишено без змін Апеляційним та Вищим Адміністративним судами України. Крім того, адміністративним судом міста Києва були визнані незаконними і дії самого НБУ про списання облігацій. За нашою інформацією, частина цих ОВДП були перепродані IСU - інвестиційної компанії колишніх колег Гонтарєвої Ст. А. Можна з усією впевненістю сказати, що на введення тимчасової адміністрації фактично заробили партнери Гонтарєвої", - заявив Бахматюк.

Показати ще новини
Радіо НВ
X