Велика приватизація вже розблокована, м’яч на полі Міністерства економіки — Герус

29 липня 2019, 11:15

Велика приватизація, яка раніше блокувалася судами, вже розблокована, сказав представник президента в Кабміні Андрій Герус в інтерв'ю РБК Україна.

«[Велика приватизація] вже розблокована. Зараз м'яч на полі Міністерства економіки, якщо воно дасть відповідне погодження, то можна вже запустити приватизацію Одеського припортового заводу, ОГХК, Електроважмашу, шахти Краснолиманської і ще кількох підприємств. У нас є процес по Центренерго не заблокований в суді. Є декілька об'єктів, які знаходяться на балансі Держуправління справами, їх також можна продати. Якщо Мінекономіки приймає рішення, то далі Кабмін схвалює радників і за кілька місяців ми можемо отримати успішні кейси з приватизації», - сказав він.

Відео дня

Герус відмовився прогнозувати, які надходження держбюджет може отримати від великої приватизації до кінця року.

«У нас є кілька процесів - ОПЗ, ОГХК, Електроважмаш, ДП Краснолиманська. Можливо, щось з цього може бути приватизовано до кінця року», - зазначив він.

Герус також виступив за приватизацію Укрспирту. На думку політика, монополія цього підприємства «штучно придумана».

«Цей товар точно не є настільки стратегічним, щоби держава тримала монополію в своїй власності і всі розуміли, що там процвітає масова корупція. Очевидно, що з того годувалися в тому числі певні клани, політики або навіть якісь кримінальні елементи. Потрібно дати можливість бажаючим працювати в спиртовій галузі купити в свою приватну власність заводи, розвивати, але єдине - справно платити податки та акцизи. Думаю, це буде дуже важливий індикатор того, наскільки сильна політична воля буде у нової коаліції щодо реформ", - підкреслив Герус.

Раніше повідомлялося, що Фонд держмайна провів конкурси з відбору інвестрадників для шести об'єктів з переліку підприємств великої приватизації: Одеського припортового заводу, Об'єднаної гірничо-хімічної компанії, шахти Краснолиманська, Президент-готелю, Індару і Електроважмашу. Робота радників була заблокована судовим рішенням. Колегія суддів Касаційного адміністративного суду в складі Верховного суду задовольнила скаргу Фонду держмайна на рішення судів попередніх інстанцій, розблокувавши процес призначення радників з приватизації п'яти держкомпаній.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X