Огляд ринку нерухомості: скільки коштує квартира на вторинному ринку в Києві

23 вересня 2016, 15:08
В Україні зросли обсяги будівництва, а головний забудовник Києва передоручив іншим фірмам будівництво своїх ЖК – огляд ринку нерухомості за минулий тиждень

1Столичний ринок заполонили малогабаритні квартири

Розмір для нинішнього покупця не головне. У столиці істотно збільшилася кількість малогабаритних квартир на ринку житла. Тільки за останній рік в структурі пропозиції частка квартир площею від 18 до 36 кв. м зросла на 10-15%.

Відео дня

Цифри говорять самі за себе. На сьогоднішній день в Києві з 230 новобудов, в 45 продаються малогабаритні квартири, це близько 18% від загального числа нових будинків. Частка таких квартир у будинку становить близько 5%.

В передмісті Києва із 260 нових будинків, малогабаритні квартири пропонують в 90 об'єктах. Це близько 34% новобудов. Частка малогабаритні квартир – близько 7%.
Причин тому кілька. Мало того, що нинішній покупець не може собі дозволити столичні хороми в 40 кв. м за ціною понад $1 тис. за квадрат, але і девелопери почули вільну нішу – невеликі, але багатофункціональні квартири, які розкуповуються швидше завдяки відсутності «зайвих» метрів і, як наслідок, меншої суми за комунальні платежі.

2 Житлоінвестбуд-УКБ заплатило за добудову своїх проектів

Головний забудовник Києва віддав фірмі зі свого оточення 250 млн грн на добудову 5 будинків.

Як повідомляють Наші гроші, відразу п'ять тендерів провело КП Житлоінвестбуд-УКБ по завершенню житлових будинків на 11-му мікрорайоні масиву Осокорки Північні.

Будівельна компанія Азур груп за 219,3 млн грн має добудувати 26-поверхові будинки №1-4 по вул. Соломії Крушельницької, 15. Відповідні угоди уклали 12-16 вересня.

Крім того, ТОВ Будівельно-монтажний трест візьметься за завершення будівництва будинку №5 за 34,08 млн грн.

Внутрішнє перетягування каната і зобов'язань виглядає щонайменше дивно. У Житлоінвестбуд-УКБ немає інших варіантів, крім як добудовувати будинки і здавати їх вчасно.

3 В Україні на 12% зросли обсяги робіт у будівництві

Поліпшення економічної ситуації в країні стимулює забудовників нарощувати темпи будівництва.

У січні-серпні в Україні виконали будівельних робіт на суму 36 млрд. грн., що на 11,9% більше аналогічного періоду 2015 року.

У серпні прогнозований «мертвий сезон» приніс лише 0,1% зростання.
На будівництво будівель було витрачено 19,3 млрд. грн., з яких 10,2 млрд. грн. – на житлові будинки, 9,1 млрд. грн. – на нежитлові.

4 Орендарям дозволили оформляти субсидію

З урахуванням подорожчання комунальних послуг через зростання тарифів на тепло, газ, світло і воду Міністерство соціальної політики дозволило оформляти субсидію на орендоване житло.

Субсидія оформляється на основі договору оренди житла. До такого документу не пред'являють особливих вимог: не потрібно нотаріально завіряти, головне – наявність двох підписів власника житла та орендаря.

Примітно, що за останній час правила отримання субсидій значно спростили. Піти на зустріч платникам – це зайвий шанс отримати хоч якусь плату за споживання енергоресурсів, тому що далеко не кожен зв нинішніх умов готовий чесно віддавати гроші за комунальні послуги.

5 На вторинному ринку дешевшає житло престижних класів

Поки забудовники виходять на ринок з новою пропозицією - мікроквартир до 20 кв. м, які на відміну від незручних радянських «гостинок» пропонують покупцеві кілька функціональних зон, на вторинному ринку власники не хочуть йти на зустріч покупцеві. Як пише портал Domik.ua, вартість квартир економ-класу в Києві практично не змінилася. Купити «гостинку» можна за ціною від $18 тис. До речі, за такою ж ціною можна знайти нову квартиру маленьких розмірів у столичних і приміських ЖК.
Тим часом вартість житла більш престижних класів знизилися в середньому на 10-15%, повідомляють аналітики Domik.ua. В середньому на вторинному ринку пропонують «гостинки» від $18000-$20000, однокімнатні квартири в «хрущовках» — $21000-$23000.

У будинках 80-х років квартири пропонують від $26000-$27000. А в будівлях 90-х років від $30000.

Показати ще новини
Радіо НВ
X