«Вакцинаційний націоналізм» може обійтися світовій економіці в $9,2 трлн — ВООЗ

26 січня 2021, 15:30

«Вакцинаційний націоналізм» може обійтися глобальній економіці в $9,2 трлн і майже половина цієї суми — $4,5 трлн — прийдеться на країни з найбільш розвиненою економікою.

Про це свідчить дослідження, проведене на замовлення Фонду досліджень Міжнародної торгової палати, сказав 25 січня в ході прес-брифінгу гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейесус.

Відео дня

«Вакцинаційний націоналізм часто служить миттєвим політичним інтересам. Але сприяння справедливому розподілу вакцин відповідає середньостроковим і довгостроковим економічним інтересам кожної нації. Ми не зможемо зупинити пандемію ніде, якщо не зупинимо її повсюдно», - зазначив він.

Гендиректор ВООЗ додав, що зараз багаті країни проводять вакцинацію, а найменш розвинені - спостерігають і чекають.

«З кожним днем в світі зростає розрив між заможними і незаможними», - підкреслив він.

Нагадаємо, що Україна в рамках глобального механізму COVAX розраховує отримати щонайменше 8 млн доз вакцини від коронавірусу, чого вистачить для вакцинації 4 млн українців.

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що перші поставки почнуться в лютому 2021 року. Україна, швидше за все, отримає вакцину розробки Pfizer/BioNTech.

В кінці 2020 року Міністерство охорони здоров'я України підписало контракт на поставку 1,9 млн доз китайської вакцини від коронавірусу виробництва Sinovac Biotech.

Перша партія вакцини буде поставлена в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї або регуляторами США, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії, Європейського Союзу.

Показати ще новини
Радіо NV
X