Голова Єврокомісії - Зеленському: ЄС працює над тим, щоб Україна отримала другі 600 млн євро макрофінансової допомоги

29 січня 2021, 18:11

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен запевнила президента Зеленського, що ЄС працює над виділенням Україні другого траншу макрофінансової допомоги.

Євросоюз працює над тим, щоб Україна якомога швидше отримала другу частину траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро.

Про це заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен в розмові з президентом України Володимиром Зеленським, передає Офіс президента.

Відео дня

Зеленський, в свою чергу, подякував ЄС за виділення Україні першого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро.

«Це допомогло утримати нашу макрофінансову стабільність», - сказав президент в ході телефонної розмови з президентом Єврокомісії.

Також повідомляється, що сторони обговорили зусилля української влади в питанні реалізації антикорупційних реформ. При цьому Зеленський відзначив початок реформи Служби безпеки України, створення Бюро економічної безпеки, посилення відповідальності за недостовірне декларування доходів.

Нагадаємо, що перші 600 млн євро макрофінансової допомоги Єврокомісія виплатила Україні в грудні минулого року.

Тоді в Єврокомісії відзначили, що ця виплата буде сприяти макрофінансової стабільності в Україні, «дозволяючи їй виділяти ресурси на пом'якшення серйозних негативних соціально-економічних наслідків пандемії коронавірусу».

Нагадаємо, що влітку цього року представники Єврокомісії і уряду України підписали Меморандум про взаєморозуміння, який був ратифікований Верховною Радою в середині вересня.

Під час візиту в Україну в кінці вересня цього року глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз готовий надати Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги , однак для цього країні потрібно конструктивно взаємодіяти з МВФ і виконати вимоги, що стосуються верховенства права.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X