Бізнес пропонує скасувати перелік критичного імпорту

24 березня 2022, 14:30

Європейська Бізнес Асоціація (EBA) закликала скасувати перелік товарів критичного імпорту, що дозволить бізнесу на даному етапі уникнути зупинки виробничих процесів.

В Асоціації вважають, що скасування переліку критичного імпорту та зняття обмежень щодо розрахунків у валюті були б оптимальним рішенням для того, щоб уникнути зупинки виробничих процесів.

Відео дня

"Це дозволило б продовжити працювати підприємствам, які ще мають можливість проводити зовнішньоекономічні операції, у тому числі для отримання необхідної сировини та компонентів", - зазначили в ЄБА.

В Асоціації наголосили, що незважаючи на війну компанії продовжують вести бізнес та сплачувати податки. У той самий час, нормативно-правове регулювання під час воєнного стану істотно обмежує можливості бізнесу.

Зокрема, розірвано багато логістичних ланцюжків і без імпорту продуктів, окремих інгредієнтів, послуг продовжувати підприємницьку діяльність складно чи неможливо.

Ще одне обмеження для бізнесу – поточні обмеження валютних розрахунків.

«Якщо все ж таки найближчим часом перелік критичного імпорту скасувати не вдасться, вкрай важливо терміново зняти обмеження у постанові № 153 щодо підстав для здійснення імпорту товарів тільки відповідно до опису товару, дозволити ввезення товарів та здійснення валютних платежів виходячи з будь-якої з підстав — коду товару/товарної групи або опис товару», — заявили в Асоціації.

За даними Асоціації, деякі компанії вже зіштовхнулися із ситуацією, коли незважаючи на наявність УКТ ЗЕД коду їхнього товару у переліку критичного імпорту, банки не дозволяють здійснювати розрахунки за такі товари у валюті.

Після початку військової агресії РФ проти України 24 лютого Кабмін того ж дня ухвалою № 153 визначив перелік товарів критичного імпорту, для закупівлі якого НБУ дозволяє купувати валюту.

З моменту ухвалення постанови Кабмін вже кілька разів розширював зазначений перелік. Це дозволило серед іншого внести до переліку Starlink, павербанки та тепловізори.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X