В уряді розповіли про загрози заборони продажу сільгоспземлі

6 грудня 2017, 14:40
Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк заявив, що мораторій (заборона) на продаж сільськогосподарських земель зберігатиме передумови для рейдерства

"Немає жодної потреби в продовженні мораторію окремим способом", - цитують його слова Українські новини.

На думку заступника міністра, первинне право власності захищене краще, ніж вторинне (наприклад, оренда).

Відео дня

Також Мартинюк нагадав, що договори оренди землі потрібно в обов'язковому порядку реєструвати у відповідних органах Міністерства юстиції - це допоможе попередити спроби захоплення.

За його словами, згідно з чинним законодавством мораторій діє до прийняття закону про обіг сільськогосподарських земель.

"Це просто політичні ігри", - прокоментував Мартинюк.

Відзначимо, що станом на сьогодні законопроект про обіг сільськогосподарських земель не внесено на розгляд парламенту.

Раніше Мартинюк заявив, що ціна одного гектара землі сільськогосподарського призначення в Україні в разі скасування мораторію на її продаж може становити 50-60 тис. грн.

Нагадаємо, що народні депутати України запропонували Верховній Раді продовжити мораторій на відчуження сільськогосподарських земель ще на один рік - до 1 січня 2019 року.

Профільний комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав цей законопроект.

Також голова Верховної Ради Андрій Парубій впевнений, що парламент продовжить мораторій на відчуження сільськогосподарських земель.

Зазначимо, що заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення (мораторій) було запроваджено ще у 2001 році, а почав він діяти з 2002 року як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі. Після чого парламент неодноразово його продовжував.

Показати ще новини
Радіо НВ
X