В уряді пояснили, чому вводять ембарго на російські продукти з 10 січня

30 грудня 2015, 17:04
Заборону ввезення на територію України низки російських товарів введуть з 10 січня 2016 року, щоб українські компанії не мали збитки

Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Наталія Микольська, передає РБК-Україна.

За її словами, рішення ввести ембарго на товари з РФ через 10 днів з початку року було прийнято з тією метою, щоб раніше законтрактовані товари надійшли в Україну.

Відео дня

"Ми даємо певний перехідний період для того, щоб українські компанії не понесли збитки по тим товарам, які вже законтрактовані, зафрахтовані", - пояснила Микольська.

Водночас вона зазначила, що Україна не буде застосовувати торговельні обмеження в тому разі, якщо цього не буде робити російська сторона.

"Але в одній з постанов також зазначено, що у разі якщо Російська Федерація не буде застосовувати ці торгові обмеження, наші обмеження не будуть застосовуватися", - наголосила заступник міністра.

Нагадаємо, Кабінет міністрів сьогодні, 30 грудня, прийняв дві постанови щодо контрсанкцій проти незаконних дій Російської Федерації.

Раніше Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запропонувало ввести ембарго на поставки продуктів харчування з РФ: м'яса, риби, низки молочних продуктів, плавлених сирів, кави, чаю, харчових сумішей, кондитерських і хлібобулочних виробів, продуктів дитячого харчування, макаронних виробів, соусів; смакових добавок та приправ, пива, спирту, горілки, корму для собак, сигарет з фільтром.

21 грудня глава Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв заявив, що Росія з 1 січня скасувала режим ЗВТ щодо України та ввела продовольче ембарго.

Показати ще новини
Радіо NV
X