В уряді назвали ціну сільгоспземлі в Україні у разі скасування заборони на продаж

5 грудня 2017, 10:21
Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк заявив, що ціна одного гектара землі сільськогосподарського призначення в Україні в разі скасування мораторію на її продаж може скласти 50-60 тис. грн

"Тіньовий ринок землі існуватиме, поки буде діяти мораторій на її продаж. Якби ринок запустився, ціна одного га коливалася від 50 до 60 тис. грн", - заявив він.

При цьому, за словами Мартинюка, мораторій на продаж сільгоспземель буде діяти доти, доки не буде проголосовано закон про обіг земель сільгосппризначення. Він уточнив, що до земельного кадастру внесено 70% всіх ділянок, Госгеокадастр повністю забезпечує процес передачі ділянок в оренду.

Відео дня

"Та епопея, яку ми бачимо сьогодні із продовженням мораторію, - це ніщо інше, як голий піар для того, щоб сподобатися людям і сказати, що їх захистили", - додав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Він уточнив, що виступає проти продажу землі агрохолдингам та іноземцям.

"Можливо допустити обіг землі між фермерами-українцями - фізичними особами в тих обсягах, які необхідні для створення сільськогосподарського підприємства", - зазначив прем'єр.

Нагадаємо, що народні депутати України запропонували Верховній Раді продовжити мораторій на відчуження сільськогосподарських земель ще на 1 рік - до 1 січня 2019 року.

Відзначимо, що заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення (мораторій) була запроваджена ще у 2001 році, а почала діяти з 2002 року, як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі. Після чого парламент неодноразово його продовжував.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X