В Укрнафті оцінили фінансовий стан компанії і розповіли про борги

0 коментувати
Компанія реагує на зниження цін на нафту
Укрнафта

Компанія реагує на зниження цін на нафту

Просідання цін на нафту, а також умова сплати ренти не від продажу, а від видобутку впливають на фінансовий стан Укрнафти, погіршуючи її становище

Про це заявила фінансовий директор компанії Ірина Євець у інтерв'ю НВ Бізнес.

"У березні не було аукціонів з продажу нафти. Але рента платиться не від продажу, а від видобутку. Щомісяця ми зобов'язані заплатити близько 600 млн гривень ренти. Незалежно від того, продали ми цю нафту чи ні. Добув – будь добрий, заплати", - пояснила вона.

Таким чином, аукціони з продажу, що не відбулися, призвели до того, що компанія отримала гроші за нафту на 2 місяці пізніше. А за цей час накопичилася велика заборгованість з ренти.

"Перехід на нову схему роботи роздрібу ще додав місяць відставання по наших надходженнях грошей. Борги накопичуються і з ними потрібно розраховуватися. Але ситуація поліпшується. Зараз компанія почувається нормально. Найбільшою проблемою залишається заборгованість з податків, яка накопичилася за попередні декілька років", - уточнила Євець.

За її словами, на початок цього року вона була близько 11 млрд гривень.

"І якщо ми, наприклад, платимо ренту за травень або за квітень поточного року, то податкова зараховує її на рахунок старої заборгованості. А, згідно з Податковим кодексом, несвоєчасна сплата – це плюс 20% штрафу та пеня в розмірі 120% ставки НБУ", - зауважила фіндиректор.

Таким чином, наприклад, замість 11 млрд гривень основної заборгованості з податків, компанія повинна була б заплатити 14 млрд гривень. Рівно стільки - 14 млрд грн - прогнозований рівень виручки на цей рік.

"Здатна компанія виплатити такі борги/штрафи з поточних надходжень? Ні, звісно ж! За перше півріччя 2016 року ми виділили 1,5 млрд. гривень резервів під можливі штрафи і пені. Це призвело до збитковості компаніі", - підкреслила Євець.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: