В українських портах стартували безпрецедентні за розмахом заходи з дерегуляції

8 вересня 2015, 14:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В українських портах стартували безпрецедентні за розмахом заходи з дерегуляції - фото

Фото: egalite.com.ua

У Мінінфраструктури відзначають істотне спрощення проходження судет через українські порти

З вівторка, 8 вересня, у морських портах України почав діяти ряд визначених Кабміном заходів з дерегуляції

У зв'язку з цим всі 13 пропускних пунктів в українських портах забезпечені оновленими технологічними схемами пропуску вантажів, транспортних засобів і людей через державний кордон.

"Згідно з розпорядженням Мінінфраструктури, Адміністрація морських портів України разом з фахівцями Державної прикордонної служби розробила технологічні схеми, які вводять нові, спрощені процедури оформлення суден і вантажів у портах. Міністерство отримало погодження цих схем від всіх контролюючих служб - фітосанітарної, ветеринарної, екологічної, санітарної, митної", - розповіли в уряді.

Також наголошується, що вже проведено відповідний інструктаж по роботі з новими схемами для всіх компаній, що працюють в портах (експедиторів і суднових агентів), які відтепер будуть керуватися спеціально складеною пам'яткою щодо дій з обробки суден і вантажів.

Як зазначають у Кабміні, вступ в силу постанови про дерегуляцію означає істотне скорочення кількості перевірок суден і вантажів, а також задіяних у цих процедурах контролюючих органів.

Зокрема, скасовується комісійний контроль безпосередньо на борту суден. Відтепер ця процедура буде здійснюватися тільки при наявності документально певної підстави, причому вантажні операції в порту будуть проходити без затримок.

Документ також передбачає новий порядок контролю іноземних судів, чий маршрут пролягає через кілька українських портів, згідно з яким, перевірки здійснюватимуться у першому порту прибуття та порту відходу судна з території України.

Крім того, у портах запроваджується принцип мовчазної згоди при електронному документообігу, а також скасовується ручний радіологічний контроль вантажів у разі наявності в порту стаціонарних приладів.

"Серед інших інновацій - введення іншого порядку огляду, зважування та сканування товарів, доставлених морським транспортом. Згідно з новими правилами, всі ці процедури будуть проходити в спеціально обладнаному місці на території портового терміналу", - додали в Кабінеті міністрів.

Тим часом у Міністерстві інфраструктури вже відзвітували про перший день роботи портів за новими правилами, зазначивши, що тепер прохід суден займає значно менше часу, ніж раніше.

При цьому відомство почало публікувати на своєму порталі онлайн звіт про реалізацію постанови уряду.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в кінці липня набули чинності постанови Кабінету Міністрів № 483, 491 і 492 щодо дерегуляції у морських портах.

НВ

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал

Вибір редакції

Економіка

Вчора, 09:45

thumb img
Після серіалу на HBO. Хто заробить на зростанні туристичного потоку в Чорнобиль
Економіка

15 червня, 09:30

thumb img
Гроші тижня: єврооблігації України, Роттердам-, купівля каналу ZIK соратником Медведчука, піруети Баришівського райсуду і знову газ
Економіка

Вчора, 09:00

thumb img
Прощавай, Росіє. Чому Польща стала головним торговим партнером України і що купує західний сусід

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua