В українських портах стартували безпрецедентні за розмахом заходи з дерегуляції

8 вересня 2015, 14:07
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
З вівторка, 8 вересня, у морських портах України почав діяти ряд визначених Кабміном заходів з дерегуляції

У зв'язку з цим всі 13 пропускних пунктів в українських портах забезпечені оновленими технологічними схемами пропуску вантажів, транспортних засобів і людей через державний кордон.

Відео дня

"Згідно з розпорядженням Мінінфраструктури, Адміністрація морських портів України разом з фахівцями Державної прикордонної служби розробила технологічні схеми, які вводять нові, спрощені процедури оформлення суден і вантажів у портах. Міністерство отримало погодження цих схем від всіх контролюючих служб - фітосанітарної, ветеринарної, екологічної, санітарної, митної", - розповіли в уряді.

Також наголошується, що вже проведено відповідний інструктаж по роботі з новими схемами для всіх компаній, що працюють в портах (експедиторів і суднових агентів), які відтепер будуть керуватися спеціально складеною пам'яткою щодо дій з обробки суден і вантажів.

Як зазначають у Кабміні, вступ в силу постанови про дерегуляцію означає істотне скорочення кількості перевірок суден і вантажів, а також задіяних у цих процедурах контролюючих органів.

Зокрема, скасовується комісійний контроль безпосередньо на борту суден. Відтепер ця процедура буде здійснюватися тільки при наявності документально певної підстави, причому вантажні операції в порту будуть проходити без затримок.

Документ також передбачає новий порядок контролю іноземних судів, чий маршрут пролягає через кілька українських портів, згідно з яким, перевірки здійснюватимуться у першому порту прибуття та порту відходу судна з території України.

Крім того, у портах запроваджується принцип мовчазної згоди при електронному документообігу, а також скасовується ручний радіологічний контроль вантажів у разі наявності в порту стаціонарних приладів.

"Серед інших інновацій - введення іншого порядку огляду, зважування та сканування товарів, доставлених морським транспортом. Згідно з новими правилами, всі ці процедури будуть проходити в спеціально обладнаному місці на території портового терміналу", - додали в Кабінеті міністрів.

Тим часом у Міністерстві інфраструктури вже відзвітували про перший день роботи портів за новими правилами, зазначивши, що тепер прохід суден займає значно менше часу, ніж раніше.

При цьому відомство почало публікувати на своєму порталі онлайн звіт про реалізацію постанови уряду.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в кінці липня набули чинності постанови Кабінету Міністрів № 483, 491 і 492 щодо дерегуляції у морських портах.

НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X