В Україні зростуть ціни на електроенергію через нове тарифоутворення – Схеми

14 липня 2016, 17:28
З 1 жовтня 2016 року Національна комісія з державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) розпочне переведення обленерго на нове тарифоутворення

Про це заявив голова Нацкомісії Дмитро Вовк журналістам програми Схеми, спільного проекту Радіо Свобода та каналу UA:Перший.

"Та система, яка пропонується, є довгоочікуваною. І ми сподіваємося, що з 1 жовтня будуть перші приклади використання стимулюючого тарифоутворення для дистрибуції електроенергії", – заявив Дмитро Вовк.

Відео дня

За його словами, введення нового тарифоутворення призведе до підвищення цін на електроенергію для кінцевих споживачів. "Короткостроково перехід на нове тафоутворення призведе до підвищення тарифів, довгостроково – призведе до зниження", – сказав голова НКРЕКП.

Експерти стверджують, що через переведення обленерго на нове тарифоутворення слід очікувати підвищення тарифів на 20-25%. "Для того, щоб цю методологію ввести в дію і щоб вона запрацювала, – це потрібно зібрати більше 30 мільярдів гривень. Це означає, що тариф від сьогоднішніх цін треба додатково підняти відсотків на 20-25%", – каже Андрій Герус, колишній член НКРЕКП.

В Україні 25 обленерго, які продають і постачають електроенергію українцям. І вони майже повністю перейшли у приватні руки.

Сім підприємств контролює VS Energy, за яким стоять інтереси росіян Олександра Бабакова, Євгена Гінера та Михайла Воєводина. Чотирма обленерго володіє енергохолдинг ДТЕК олігарха Ріната Ахметова. Контрольні пакети трьох обленерго належить фірмам з орбіти олігарха Ігоря Коломойського та росіянина Костянтина Григоришина. Через низку фірм Григоришин володіє ще двома обленерго. Два підприємства належать компаніям з орбіти братів Ігоря та Григорія Суркісів. Також два обленерго належать фірмам, пов’язаним з депутатами від Опоблоку Сергієм Льовочкіним та Юрієм Бойком.

Контрольні пакети ще шести обленерго належать державі (Тернопіль-, Хмельницьк-, Черкаси-, Харків-, Запоріжжя- та Миколаївобленерго). Їх готують до приватизації.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X