В Україні зросли золотовалютні резерви

4 травня 2018, 11:24
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У квітні 2018 року міжнародні резерви України зросли на 1,3% і станом на 1 травня становили $18,4 млрд.

Про це свідчать попередні дані Національного банку України (НБУ).

Так, золотовалютні резерви зросли на $229 млн.

Основним джерелом поповнення резервів протягом квітня, як і в попередні місяці, була купівля Нацбанком валюти на міжбанківському ринку, зазначає регулятор. Тривале перевищення пропозиції валюти над попитом на неї на міжбанківському ринку дало НБУ можливість й надалі викуповувати надлишки валюти з ринку для нарощування резервів без протидії зміцненню обмінного курсу гривні.

Відео дня

За підсумками квітня Національний банк купив на міжбанківському ринку $326,7 млн. У тому числі $146 млн - за інтервенціями з найкращим курсом, $80 млн - за єдиним курсом, і $100,7 млн ​​- на валютних аукціонах.

НБУ нагадав, що в другому кварталі 2018 він має намір купувати $10 млн на міжбанківському валютному ринку в день для нарощування міжнародних резервів.

При цьому Національний банк продав $24 млн через запит кращого курсу. Таким чином, чиста купівля валюти Національним банком становила $302,7 млн.

Також в минулому місяці в резерви надійшло €83,6 млн від розміщення урядом ОВДП, деномінованих в іноземній валюті.

Водночас у квітні кошти з міжнародних резервів спрямовувалися переважно на здійснення платежів уряду з обслуговування і погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті. Сума платежів в квітні склала $127,4 млн. У тому числі $30,8 було сплачено для обслуговування ОВДП, деноміновані в іноземній валюті.

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму $59,2 млн і інші операції на суму $11,3 млн.

В цілому, станом на 1 травня 2018 року, обсяг міжнародних резервів покриває 3,3 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду і Національного банку.

Нагадаємо, що міжнародні резерви України в березні 2018 року скоротилися на 1,2% - до $18,2 млрд в першу чергу через виплати за держборгом.

Золотовалютні резерви за 2017 зросли на 21% і на 1 січня 2018 становили $18,8 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X