В Україні зробили обов’язковими велодоріжки під час будівництва доріг

27 червня 2018, 09:33

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України запроваджує обов’язкове проектування велосипедних доріжок і смуг під час нового будівництва та реконструкції доріг.

Відповідна норма міститься у новому ДБН В.2.3-5:2018 Вулиці та дороги населених пунктів, повідомляє прес-служба міністерства.

Як зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, у всіх європейських країнах велосипеди є хорошою альтернативою громадському транспорту і авто.

Відео дня

“У нас можливо теж чимало людей хотіли би так їздити на роботу, але через відсутність організованого велосипедного руху, окремих велодоріжок та смуг, це не тільки незручно, а ще й небезпечно. Тому в новому ДБН щодо вулиць і доріг ми ввели обов’язкове проектування велодоріжок і смуг на дорогах та прописали чіткі вимоги щодо їх влаштування та параметрів”, — розповів він.

Згідно з новим ДБН, велосипедні доріжки та велосипедні смуги слід влаштовувати на територіях житлових і промислових районів, комунально-складських зон, на магістральних вулицях безперервного і регульованого руху, вулицях місцевого значення, селищних та сільських дорогах, що забезпечують під’їзд велосипедистів до житлових, громадських будинків, промислових підприємств, об’єктів масового відвідування, відкритих автостоянок і гаражів.

Так, велодоріжки повинні проектуватися лише для одностороннього руху, мають бути переважно односторонніми з обох боків вулиці.

За наявності забудови з одного боку вулиці слід проектувати велодоріжку двостороннього руху на забудованій стороні.

Якщо велодоріжки розташовані на вулиця з одностороннім рухом, їх потрібно передбачати в обох напрямках, у тому числі, з використанням зустрічної велосмуги.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X