В Україні з'явиться база даних лічильників

26 липня 2018, 14:03

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України вводить моніторинг стану обладнання будинків лічильниками та процедуру обміну інформацією між органами влади. Для цього міністерство створить публічну базу даних про оснащеність будинків лічильниками тепла та води.

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, коментуючи прийняття урядом відповідної постанови, передає прес-служба відомства.

Відео дня

"Ми наводимо лад у системі обліку тепла та води у будинках. Якщо раніше не було чітких зобов’язань у органів місцевої влади подавати інформацію про кількість встановлених в регіонах будинкових вузлів комерційного обліку, то тепер ми встановлюємо такі зобов’язання, запроваджуємо моніторинг. Він буде публічним, кожен зможе перевірити інформацію, яка щомісяця оприлюднюватиметься на сайті Держенергоефективності", - зазначив він.

За його словами, у разі виявлених порушень щодо строків встановлення лічильників, їх заміни або невідповідності технічним регламентам, Держенергоефективності зобов’язане передати цю інформацію до Держпродспоживслужби для подальшого притягнення порушників до адміністративної відповідальності.

"Тобто з’являється інструмент контролю виконання монополістами закону Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання. Ще одна важлива складова повноцінного обліку води та теплової енергії, завдяки якому споживачі платитимуть лише за спожиті ресурси, а не за нормами", - пояснив Зубко.

Згідно з порядком здійснення моніторингу, держадміністрації зобов'язані щомісяця до 10 числа надавати Держенергоефективності інформацію про стан оснащеності будівель вузлами комерційного обліку, а Держенергоефективності - публікувати узагальнену інформацію до 20 числа.

Показати ще новини
Радіо NV
X