В Україні зібралися провести днопоглиблення Дніпра

31 січня, 09:05
1605
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

АМПУ планує провести днопоглиблення Дніпра в 2018 році

Адміністрація морських портів України планує провести в 2018 році днопоглиблення внутрішніх водних шляхів. Відповідні повноваження вже передано держпідприємству наказом Мінінфраструктури.

Про це заявив керівник АМПУ Райвис Вецкаганс, передає ЦТС.

"З 6 млн тонн вантажів, які йдуть річкою, майже половина перевалюється або на рейді, або в порту. Розвиваючи річку, ми збільшимо вантажообіг і в річкових, і в морських портах", - заявив Вецкаганс.

Частина функціоналу щодо днопоглиблення внутрішніх водних шляхів вже передана наказом Міністерства інфраструктури у відання АМПУ.

"У 2018 році ми докладемо максимум зусиль, щоб відновити глибини на річці. Цього року ми будемо відкривати навігацію на підставі цього наказу", - заявив глава АМПУ.

Точний перелік днопоглиблювальних робіт і терміни їх проведення стануть відомі після затвердження відповідного плану. "Чи зможемо ми провести днопоглиблення в цьому році, залежить від плану щодо внутрішніх водних шляхів, який ми маємо в березні-квітні затвердити", - уточнив він.

За його словами, днопоглиблення внутрішніх водних шляхів Адміністрація морпортів України буде проводити власними силами, а також флотом Укрводшляха, який буде переданий у відання АМПУ.

"У нас є днопоглиблювальних флот філії Дельта-Лоцман". Додатково Укрводшлях передає нам додатково 28 одиниць днопоглиблювальної техніки", - заявив Вецкаганс. Також топ-менеджер висловився про залучення інших підрядників: "Я думаю, що ми не зможемо все робити своїми силами, тому будемо оголошувати тендери, щоб максимально відновити внутрішні водні шляхи".

Нагадаємо, що в листопаді минулого року компанія Нібулон провела експериментальне днопоглиблення ділянки довжиною 50 м і шириною 15 м на одному з дніпровських порогів в районі Кам'янського. Ділянка площею 750 кв. м був заглиблений приблизно на 40 см.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися