В Україні здійснилася мрія автоімпортерів – Перша шпальта

1 липня 2016, 14:53
2791
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В Україні здійснилася мрія автоімпортерів – Перша шпальта  - фото
Автоімпортери не дуже переживають через те, що Верховна Рада спростила порядок ввезення автомобілів з пробігом, це на їх бізнесі сильно не позначиться, зате спрощення правил торгівлі з обміном (trade-in) відкриває перед ними широкі можливості, – заявив програмі Перша шпальта генеральний директор Winner Imports Ukraine Петро Рондяк

"Ви знаєте, дуже багато шуму навколо цього закону [про зниження ставок акцизного збору на імпорт автомобілів з пробігом – НВ Бізнес], існує точка зору, що це якась радикальне зміна і раптом все буде нормально", – говорить Рондяк. Але, за його словами, якщо подивитися на ціни на відомих європейських сайтах, зняти європейський ПДВ і додати українська, врахувати ввізне мито, то виявиться, що економія не така вже велика. Так і масового напливу автомобілів з пробігом в країну не буде, так як можна ввозити тільки один автомобіль для особистих потреб.

За словами глави Winner Imports Ukraine більш радикальні зміни на ринку б/у стануться через інший закон – №3046, прийнятий у квітні цього року. Він змінив правила сплати ПДВ при купівлі-продажу автомобілів з пробігом.

“За цей закон ми боролися понад 10 років. Він дуже простенький. Але від нього виграють всі", -- вважає Рондяк. Раніше офіційним дилерам було не вигідно займатися trade-in, так як 20% ПДВ сплачується з усієї вартості автомобіля, а тепер тільки з суми прибутку. “Це дуже цікаво. Тепер клієнти можуть приїжджати до офіційних дилерів і робити нормальний trade-in", – каже Рондяк.

Раніше НВ Бізнес повідомляв, що після зниження акцизних ставок на імпорт б/у автомобілів, найбільш популярні моделі повинні подешевшати на 30-40%. Відзначимо, що цей закон повинен вступити в силу через місяць після підписання його президентом. Але поки цього не сталося.

Також у програмі дивіться інтерв'ю директора IMD World Competitiveness Center Артуро Бріса, в якому він розповідає про те, як стратегія впливає на розвиток країн і чому Україні шкідливо виконувати все, що від країни вимагає МВФ і Європейський союз.

Завершує випуск рубрика Розбір польотів від спеціального кореспондента ПШ Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новое времяЖурнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Економіка

21 березня, 19:42

thumb img
З політичною метою. Рева звинуватив облгази у “донамалюванні” заборгованості українців
7209
Економіка

Вчора, 06:44

thumb img
Угорщина домовилася з Росією про постачання газу в обхід України
3844
Економіка

Вчора, 18:22

thumb img
Глава Газпрому в Москві в присутності Бойко і Медведчука запропонував постачати в Україну дешевий газ
2139

Головне

Політика

Сьогодні, 02:50

thumb img
Порошенко заявив, що визнає будь-які результати виборів
Політика

Вчора, 14:13

thumb img
Загроза маніпуляцій. У ЦВК розповіли, чи існує транзитний сервер Комісії
Економіка

Сьогодні, 09:30

thumb img
Гроші тижня: зарплата Коболєва, бізнес Зеленського, дешевий газ від Медведчука