В Україні збільшилася реальна зарплата

29 березня 2018, 08:20

Реальна заробітна плата в Україні в лютому 2018 року збільшилася на 10,5% в порівнянні з лютим 2017 року і на 6% у порівнянні з січнем цього року.

Про це свідчать дані Державної служби статистики (Держстат).

Середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у лютому становила 7828 грн, що у 2,1 рази більше за мінімальну зарплату (3723 грн).

Відео дня

Відзначимо, що раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що у 2018 році середня зарплата в Україні буде на рівні 10 тис. грн.


Номінальна заробітна плата включає тарифні ставки (посадові оклади), премії, доплати, надбавки, оплату за невідпрацьований час, а також обов’язкові відрахування: податок на доходи фізичних осіб, військовий збір.

Реальна заробітна плата характеризує купівельну спроможність номінальної заробітної плати під впливом змін споживчих цін на товари і послуги та рівня податків й обов’язкових платежів.

Індекс реальної заробітної плати розраховується шляхом ділення індексу нарахованої номінальної заробітної плати (без урахування податку на доходи фізичних осіб та військового збору) на індекс споживчих цін.

Показати ще новини
Радіо NV
X