В Україні запустять електронні земельні аукціони

25 червня 2018, 13:22

Кабінет міністрів на засіданні 20 червня вніс зміни в пілотний проект по запуску електронних земельних торгів, дозволивши проводити їх через платформу ProZorro.Продажі.

Про це повідомили на спільному брифінгу перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк і перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, передають Українські новини.

Відео дня

Перший аукціон в новому форматі пройде восени.

Зараз відбувається технічна відладка системи ProZorro.Продажі під вимоги Земельного кодексу. Буфер в 2 місяці також необхідний, щоб завершити процедуру за оголошеними раніше аукціонами, які готувалися для проведення оффлайн.

За словами Мартинюка, фізичний формат аукціонів з продажу прав оренди, який діє зараз, пов'язаний з низкою ризиків для держави і незручностями для учасників. У регіонах нерідкі випадки зриву торгів, а сама процедура участі залишається складною, пов'язана з низкою бюрократичних вимог і вимагає фізичної присутності учасника на місці проведення аукціону.

"Зрозуміло, що це не додає ні ефективності, ні прозорості процесу. Але з переходом в онлайн-формат всі ці складності знімуться", - сказав Мартинюк. За його оцінкою, велика частина з 2 млн га державних земель, які офіційно мають статус вільних, фактично обробляються. "Досить поглянути на Google maps - ви не побачите прогалин. На усунення цієї проблеми також спрямований новий, максимально прозорий формат передачі земель в оренду", - уточнив Мартинюк.

Як підкреслив Нефьодов, інфраструктура ProZorroПродажі технологічно готова забезпечити проведення земельних торгів. Онлайн-формат торгів дозволить залучити максимальну кількість учасників, в тому числі з пулу постійних користувачів системи ProZorro, і досягти максимальної плати за землю.

У той же час вже зараз Міністерство аграрної політики і продовольства України фіксує екстремально-високі ставки оренди, які досягаються в ході земельних торгів. У 2018 році за ділянку в Тульчинському районі Вінницької області орендар в ході торгів запропонував ставку в 880%. "І це вже зараз, без ProZorro, - сказав Мартинюк, підкресливши, що зняття територіальних обмежень на участь сприятиме інтенсифікації торгів. - Наше завдання - перевести 100% земельних аукціонів в онлайн".

Кабінет міністрів України на засіданні 20 червня вніс зміни в пілотний проект по запуску електронних земельних торгів, дозволивши організатору аукціонів - Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру проводити їх на зовнішніх майданчиках.

За даними Мінагропроду, у 2017 році на земельних торгах було реалізовано 1,837 тис. прав оренди на земельні ділянки загальною площею 42,5 тис. га. В результаті місцеві бюджети отримали 118, 7 млн ​​грн. Середня орендна ставка за підсумками 2017 року склала 14,73%. За 1-е півріччя 2018 року цей показник збільшено до 18,75%. За січень-червень 2018 року надходження до місцевих бюджетів від продажу прав оренди на землю склали 77,3 млн грн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X