В Україні запропонували ввести новий тютюновий акциз

23 квітня 2018, 09:02

Міністерство фінансів України презентувало для публічного обговорення новий законопроект щодо особливостей оподаткування тютюнових виробів. Згідно з ним, пропонується ввести додатковий акциз для тютюнових виробів в розмірі 1,4 від мінімальної акцизного навантаження в разі реалізації їх дешевше 1,65 від мінімального податкового навантаження.

Про це повідомила прес-служба міністерства.

Мінфін зазначає, що відповідні поправки до Податкового кодексу необхідні для наближення законодавства України щодо ставок акцизів на тютюнові вироби до законодавства ЄС та створення рівних умов для всіх представників тютюнової галузі з впровадження фіскального механізму заборони реалізації сигарет нижче суми податків і собівартості.

Відео дня

"Запровадження даного механізму зменшить продаж сигарет по занижених цінах, який наразі трапляється в Україні. Також це покращить здорову конкуренцію для всіх гравців на ринку", - пояснили в міністерстві.

Крім того, додали в Мінфіні, Україна таким чином виконує свої зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, зокрема, введення мінімального акцизного навантаження на тютюнові вироби.

Нагадаємо, з 1 січня в Україні на 30% підвищився акциз на тютюнові вироби.

Крім того, з кожним роком в майбутньому акциз буде підвищуватися на 20%, поки не досягне європейського рівня в €90 за тисячу сигарет.

Показати ще новини
Радіо NV
X