В Україні задумали дозволити продаж оборонних держкомпаній

26 червня 2018, 19:30

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України спільно з Кабінетом міністрів і комітетом Верховної Ради з питань національної безпеки готують законопроект про зняття обмежень на приватизацію державних оборонних підприємств.

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Ми проводимо активну роботу і з Кабінетом міністрів, і з Верховною Радою, зокрема, з профільним комітетом, щоб на законодавчому рівні зняти будь-які обмеження щодо приватизації державних оборонних підприємств, а також інвестування, в тому числі залученню зарубіжних інвестицій в ці підприємства, що на сьогоднішній день жорстко обмежує українське законодавство", - сказав він.

Відео дня


Нагадаємо, що в січні 2018 року Верховна Рада встановила нові правила приватизації державного майна. Залишається тільки мала приватизація і велика з вартістю активів понад 250 млн грн.

У березні ФДМ затвердив список об'єктів малої приватизації, що підлягають продажу в 2018 році. До нього увійшли близько 600 об'єктів.

Крім того, в травні уряд затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік, в який входили 23 підприємства. У нього, зокрема, увійшли п'ять обленерго, Центренерго, Одеський припортовий завод (ОПЗ), Турбоатом, Запорізький титано-магнієвий комбінат (ЗТМК), Об'єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК) і Сумихімпром.

Додамо, що надходження від приватизації в 2016 році склали 0,19 млрд грн при плані 17,1 млрд грн.

Держбюджет-2017 передбачав 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте бюджет отримав лише 3,4 млрд грн. Основну суму в 3,05 млрд грн Фонд отримав за рахунок продажу в серпні блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група СКМ Ріната Ахметова, що вже володіє в них контрольним пакетом.

Держбюджет-2018 передбачає надходження від приватизації 21,3 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X