В Україні вперше за п'ять років зросла зайнятість населення

1 серпня 2018, 16:38

За перше півріччя 2018 року кількість зайнятого населення в Україні зросла на 0,9% (149 тис. чоловік) в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомив в.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Ми спостерігаємо, що дійсно ринок праці на сьогоднішній день, на перше півріччя 2018 року, демонструє якусь стабілізацію. Зростання зайнятості населення у нас за державною статистикою стався вперше з 2013 року", - розповів він.

Відео дня

Ярошенко зазначив, що безробіття в Україні становить 9,7%. При цьому, 21,8% українців працюють в "тіні", тоді як в минулому році таких було 22,3%.

За його словами, на обліку в Державній службі праці сьогодні 304 тис. чоловік, з них 47% з вищою освітою 47%, а в містах Київ, Одеса, Харків, Суми і Львів в центрах зайнятості з вищою освітою від 85% до 90% безробітних.

При цьому, кількість одержувачів допомоги за станом на 27 липня склала 236 тис., що на 8% менше у порівнянні з такою ж датою минулого року.

Ярошенко додав, що в Україні зростає середній розмір виплат допомоги. Так, мінімальна допомога за законом становить 544 грн на місяць, і її отримує 25% безробітних, а максимальна - 7 048 грн, і її отримує 5% безробітних (у минулому році 3%).

"Кількість вакансій у нас суттєво зросла за останній рік. У нас в базі даних тепер близько 130 тис. вакансій щодня", - підкреслив Ярошенко.

У той же час, він наголосив на існуванні великого дисбалансу на ринку праці між пропонованими вакансіями і попитом здобувачів.

Ярошенко зазначив, що на даний момент ринок праці в Україні найбільш потребує слюсарів, електрозварників, токарів, пекарів, водіях, продавцях, кухарів, офіціантів, медсестер, трактористів, працівниках з обслуговування сільськогосподарської техніки.

За його словами, за півроку вдалося перевчити, перекваліфікувати, підвищити кваліфікацію 88 тис. безробітних.

Нагадаємо, що в червні 2018 року кількість безробітних в Україні склало 303,9 тис. чоловік, що на 12,1 тис. менше в порівнянні з травнем цього року.

Показати ще новини
Радіо NV
X