В Україні визначили найкомфортніші регіони для ведення бізнесу

11 жовтня 2018, 17:31

Вінницька та Івано-Франківська області визнані найбільш комфортними регіонами для ведення бізнесу в Україні.

Такі результати рейтингу Regional Doing Business 2018, розробниками якого вдруге стали Офіс ефективного регулювання (BRDO) і Спілка українських підприємців (СУП).

Так, Вінницька область набрала 334 бали, з невеликим відривом від неї Франківська - 332 бали. Третє місце дісталося Житомирщині - 313 балів. Максимальний бал, який могли отримати регіони, - 600.

Відео дня

Рейтинг проводився за адаптованою методологією Всесвітнього банку (ВБ) на основі опитування українських підприємців.

Оцінювалися 6 напрямів взаємодії бізнесу з владою: створення підприємства, сплата місцевих податків; отримання дозволів на будівництво; оформлення земельної ділянки під об'єкт нерухомості; приєднання до електромереж, якість електронних сервісів.

Також в цьому році був доданий новий компонент - електронні сервіси, результат по яким виявився найбільш цікавим і несподіваними.

"Коли рік тому ми презентували перший рейтинг і давали рекомендації органам місцевого самоврядування щодо поліпшення умов започаткування та ведення бізнесу, ми відверто не дуже вірили в прогрес. Проте він є", - зазначив заступник голови BRDO Денис Малюська.

Так, Вінниччина має найкращі позиції в загальному заліку. Житомирщина стала кращою зі створення підприємства, тепер вона може мотивувати підприємців переїжджати до них і відкривати бізнес. Чернігівщина готова конкурувати за об'єкти будівництва і має прогрес у відведенні земельних ділянок. А ось Харківщина і Донецький регіон виявилися найбільш лояльними до бізнесу зі сплати податків.

"Не дивлячись на позитивну динаміку, українські регіони мають дві глобальні проблеми, і вони, на жаль, без змін. Перша - це підключення до електромереж. У всіх областях за останній рік ситуація погіршилася. І друга, це пайова участь, яка обросла корупційної складової і є своєрідним "стопом" для інвестицій в сферу будівництва, особливо для іноземних інвесторів ", - зазначила керівник сектора Будівництво BRDO, віце-президент СУП Олена Шуляк.

Ключові рекомендації 2018 року, розроблені BRDO для регіонів:
- ввести електронне надання дозволів і погоджень через приєднання до загальнодержавних систем електронних послуг або розробки локального аналога;
- забезпечити прозорість містобудівної документації, опублікувавши її онлайн;
- приєднатися до ініціативи #StartBusinessChallenge;
- зменшити до 0 розмір пайового внеску в інфраструктуру;
- прискорити процес оформлення земельних ділянок під лінії електропередач.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X