В Україні вирішили ввести обмеження на будівництво за межами міст

5 травня 2018, 08:40

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства пропонує ввести ранжування висоти житлової забудови населених пунктів в залежності від їх класифікації та чисельності населення.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе на своїй Facebook-сторінці.

У невеликих селах з населенням до 1 тис. осіб тепер буде дозволена тільки садибна забудова.

Відео дня

У селах, де проживає понад 1 тис. жителів, крім садибної забудови можна проектувати багатоквартирні будинки до 4-х поверхів (до 12 м).

У селищах міського типу допускається розміщення садибної забудови і максимум 5-поверхових багатоквартирних будинків (до 15 м), в містах з населенням до 50 тис. - садибної забудови і будинків не вище 9 поверхів (до 27 м).

"Максимально допустима висотність житлової забудови у містах з населенням понад 100 тис. встановлюється документацією з просторового планування. При цьому параметри висоти визначаються без врахування шатрової покрівлі, якщо вона проектується, а у разі будівництва на складному рельєфі - із врахуванням цокольного поверху", - зазначив Парцхаладзе.

На його думку, такі зміни сприятимуть гармонізації існуючого простору міст і сіл і зроблять їх більш комфортними для жителів. Також це дозволить планувати подальший розвиток населених пунктів, з огляду на можливості їх інфраструктури, що теж важливо.

Оновлені державні будівельні норми Планування і забудова територій вже затверджені і будуть опубліковані найближчим часом, уточнив заступник міністра.

Раніше Мінрегіон запропонував обмежити допустимий відсоток забудови земельної ділянки в залежності від поверховості будівлі для забезпечення благоустрою території.

Також міністерство запропонувало ввести межі мінімальної і максимальної щільності населення в забудові, обмеживши можливість її підвищення з урахуванням конкретних умов.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X