В Україні вирішили створити реєстр бджолярів

4 грудня 2017, 10:07
В Україні планується створити єдиний реєстр бджолярів та он-лайн мапу пасік

Про це повідомляє прес-служба Державної служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби).

"Створення єдиного реєстру пасічників дасть змогу активніше залучати інвестиції для розбудови бджільництва, сприятиме створенню кооперативів із переробки продукції бджільництва та допоможе пасічникам виробляти безпечну та якісну продукцію як для внутрішнього, так і зовнішнього ринків", - зазначили в Держпродспоживслужбі.

Відео дня

Також реєстр дозволить координувати співпрацю бджолярів та сільгоспвиробників, зокрема, щодо уникнення загибелі бджіл під час обробки полів та садів пестицидами.

Передбачається, що кожній пасіці та вулику буде присвоєно номер задля забезпечення прослідкованості сировини та товару.

Робота над реєстром розпочнеться "найближчим часом" за участю професійних асоціацій бджолярів, представників місцевої влади та фахівців Держпродспоживслужби.

Крім того, обговорюється ініціатива щодо створення в Україні он-лайн мапи пасік та полів, де бджолярі можуть бути зацікавлені розміщувати свої пасіки.

Така мапа дозволить бджолярам орієнтуватися щодо наявності в регіоні потенційно привабливих для бджіл полів та розуміти щільність розміщення інших пасік поблизу.

"Також створення он-лайн мапи пасік України стане кроком до покращення координації дій та комунікації вітчизняних бджолярів, зняття проблем із переміщенням пасік на час цвітіння певних культур та допоможе фермерам в налагодженні співпраці із бджолярами при обробці полів засобами захисту рослин", - наголосив Лапа.

Разом з тим, як зазначається, створення он-лайн мапи пасік та полів стане можливим лише після створення єдиного реєстру бджолярів України.

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа наголосив, що розвиток вітчизняного бджільництва є надзвичайно важливим. Свідченням того є активне відкриття нових ринків збуту цієї продукції: наразі право експорту меду мають 67 українських суб’єктів господарювання.

Показати ще новини
Радіо НВ
X