В Україні відклали перехід на нову схему роботи газового ринку

30 листопада 2018, 12:53

Перехід ринку газу на нову схему роботи - добового балансування - відкладається ще на три місяці, до 1 березня 2019 року.

Таке рішення затвердив регулятор - Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) на засіданні в п'ятницю, 30 листопада.

Сьогодні Україна знаходиться в процесі реформування ринку газу, приводячи його у відповідність з Третім Енергетичним пакетом та іншим європейським енергетичним законодавством.

Відео дня

Спочатку реформа повинна була бути запущена ще з 1 серпня 2018 року, як це було передбачено Кодексом газотранспортної системи. Раніше оператор газотранспортної системи компанія Укртрансгаз зверталася в НКРЕКП з пропозицією відкласти перехід до травня 2019 року.

Регулятор кілька разів ухвалював рішення відстрочити запуск нової схеми, останньою датою було визначено 1 грудня 2018 року.

У Укртрансгазі відзначали наявність проблем з запуском нової схеми. Так, в даний час в рамках запущеного 18 жовтня тестового режиму роботи інформаційної системи добового балансування щодня дані в неї вносять тільки 27 з 44 операторів газорозподільної системи (ГРС).

Крім повноцінної роботи інформаційної платформи для запуску добового балансування необхідний повний перехід учасників ринку на електронний документообіг.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X