В Україні від початку року подорожчали зернові

5 квітня 2016, 13:23
Від початку 2016 року відновилась практика відшкодування ПДВ, це стало причиною росту цін на зернові культури в середині країни - від 11% за анлогічний період до 26%

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, пише прес-служба відомства на своєму офіційному сайті.

За його словами, за відсутності відшкодуваеея ПДВ, експортери перекладали грошовий тягар на малого та середнього агровиробника, знижуючи закупівельні ціни на суму невідшкодованого ПДВ. Невідшкодоване ПДВ було експортним митом на рівні 16,7%.

Відео дня

Наразі, враховуючи повернення до практики відшкодування ПДВ, з початку поточного року закупівельні ціни на зернові культури в середині країни зросли від 11% до 26%, в той час як світові оптові ціни з початку 2016 року знизились на пшеницю до 7%, на кукурудзу до 2%, за даними світових бірж.

Зокрема, внутрішні закупівельні ціни на пшеницю ІІІ класу зросли на 12%, на пшеницю ІV класу — на 11%, пшеницю VІ класу — на 16%, на жито — 22%, ячмінь — 11% і кукурудзу — на 26%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X