В Україні сповільнилося зростання цін

8 грудня 2017, 18:05
В Україні інфляція в листопаді сповільнилася до 0,9% в порівнянні з 1,2% місяцем раніше

Такі дані оприлюднила Державна служба статистики України (Держстат).

З початку року (за підсумками 11 місяців) інфляція склала 12,5%.

У річному вимірі (порівняно з листопадом 2016 року) ціни на споживчому ринку зросли на 13,6%.

Відео дня

Нагадаємо, що в минулому році зростання цін склало 12,4%.

За даними Держстату, в листопаді ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 0,9%. Найбільше подорожчали яйця (на 11,2%). На 2,3-5,9% підвищилися ціни на сало, молоко, сметану, сири, масло, кисломолочну продукцію, хліб. У той же час на 1,4-6,8% подешевшали гречана крупа, цукор, фрукти, м'ясо птиці, свинина.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,6%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,8% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на опалення на 2,5%, утримання будинків і прибудинкових територій - на 1,2%. Підвищення цін на транспорт в цілому на 2% в основному зумовлене подорожчанням палива та мастил на 3,3%, а також проїзду в автодорожньому транспорті на 1,9%. У сфері зв'язку ціни зросли на 0,9%, що пов'язано з подорожчанням послуг мобільного зв'язку на 2%.

Держстат наводить розрахунки без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини зони АТО (проведення антитерористичної операції).

Раніше економісти розповіли, які продукти подешевшали найбільше за минулий місяць. Зокрема в листопаді зберігався тренд до зменшення цін на овочі борщового набору, а також до зниження вартості м'яса.

Показати ще новини
Радіо НВ
X