В Україні скасували ліцензію на торгівлю вином

20 вересня 2016, 18:37
Ліцензія в 0,5 млн грн на оптову торгівлю вином і медовими напоями, які вироблені з сировини власного виробництва (не придбання), скасована. Законопроект № 2739  у другому читанні у вівторок підтримали 230 народних депутатів

Документ вводить визначення для медових напоїв і виноматеріалів. Медовим напоєм тепер вважається напій, зроблений з натурального бджолиного меду, міцність якого набувається внаслідок спиртового бродіння розчину меду, а також в разі виготовлення напоїв медових кріплених - підвищується шляхом додавання етилового спирту.

Відео дня

На думку одного з авторів закону - депутата Андрія Вадатурського, скасування ліцензії для компаній, які використовують у виробництві лише власну сировину, дозволить налагодити випуск терруарних і плодово-ягідних вин, а також медових напоїв.

Голова парламентського комітету з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна також підтримала закон і звернула увагу на необхідність скасування відповідної ліцензії для крафтових пивоварень.

Ранiше, виноробні компанії неодноразово зверталися до уряду і парламенту щодо скасування ліцензії на оптовий продаж їх продукції, оскільки її вартість в 500 тис. грн є занадто високою. Низка зареєстрованих у попередні роки законопроектів щодо скасування цієї ліцензії так і не були прийняті.

Показати ще новини
Радіо NV
X