В Україні скасовують держрегулювання цін на продукти
Нововведення почне діяти з 1 жовтня 2016 року, дата його закінчення - 1 січня 2017 року, повідомив в ході засідання уряду міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.
У Мінекономіки вважають, що держрегулювання цін змушує компанії застосовувати такий спосіб зниження собівартості продукції, як зменшення витрат на заробітну плату працівникам і скорочення штату співробітників.
"Збитковість і надмірне адміністративне цінове регулювання стримують залучення інвестицій в модернізацію вітчизняного виробництва продуктів харчування і будівництво нових технологічних ліній", - зазначали раніше в міністерстві.
Згідно з документом, передбачається призупинити дію постанов №1548 від 25 грудня 1996 року та №1222 від 17 жовтня 2007 року в частині держрегулювання цін на дитяче харчування, хліб, борошно, цукор, крупи, м'ясо-молочні продукти, яйця, соняшникову олію та інші продукти харчування.
Передбачена також відміна держрегулювання розміру плати за послуги, що надаються у торговельних об'єктах, на продовольчих і непродовольчих ринках; рівня цін і рентабельності за оренду торгових приміщень.
Згідно з пояснювальною запискою, в умовах встановлених нормативів рентабельності в розмірі від 2 до 15% (в залежності від регіону і виду продукції) фактична рентабельність виробництва харчових продуктів, за даними Держстату, становила "мінус" 13,1%.