В Україні скасовують держрегулювання цін на продукти

22 вересня 2016, 15:41
Пілотний проект щодо тимчасового обмеження застосування державного регулювання цін на продукти харчування, підтриманий Кабінетом міністрів, передає агентство Інтерфакс-Україна

Нововведення почне діяти з 1 жовтня 2016 року, дата його закінчення - 1 січня 2017 року, повідомив в ході засідання уряду міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

Відео дня

У Мінекономіки вважають, що держрегулювання цін змушує компанії застосовувати такий спосіб зниження собівартості продукції, як зменшення витрат на заробітну плату працівникам і скорочення штату співробітників.

"Збитковість і надмірне адміністративне цінове регулювання стримують залучення інвестицій в модернізацію вітчизняного виробництва продуктів харчування і будівництво нових технологічних ліній", - зазначали раніше в міністерстві.

Згідно з документом, передбачається призупинити дію постанов №1548 від 25 грудня 1996 року та №1222 від 17 жовтня 2007 року в частині держрегулювання цін на дитяче харчування, хліб, борошно, цукор, крупи, м'ясо-молочні продукти, яйця, соняшникову олію та інші продукти харчування.

Передбачена також відміна держрегулювання розміру плати за послуги, що надаються у торговельних об'єктах, на продовольчих і непродовольчих ринках; рівня цін і рентабельності за оренду торгових приміщень.

Згідно з пояснювальною запискою, в умовах встановлених нормативів рентабельності в розмірі від 2 до 15% (в залежності від регіону і виду продукції) фактична рентабельність виробництва харчових продуктів, за даними Держстату, становила "мінус" 13,1%.

Показати ще новини
Радіо NV
X